Obecny czas: 21 Sty 2019, 19:19

Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Mazda 6 MPS 
Autor Wiadomość

Auto: MAzda 6 MPS
Witam
niedawno nabyłem 6tke i jako że jestem bardziej laikiem w temacie aut a chciałbym zadbać o auto to mam kilka pytań.

na pierwszy ogień idzie wymiana płynów, na tutejszym forum znalazłem taki komplet
1. Olej 5,7l (Valvoline SynPower 5w40) - w mojej mazdzie był lany motul 5w30 pozostać przy nim czy lepiej zmienić na 5w40 ? i filtr oleju OEM czy może ktoś poleci coś lepszego?
2. Olej dyfer 1l (VALVOLINE HP GL-5 LS 80W90)
3. Transfer 1,2l (VALVOLINE HP GL-5 80W90)
4. Skrzynia biegów 75w90 niecałe 3l - znalazłem na forum ten: Olej przekładniowy FORD 75W-90 1l. - FORD WSD-M2C200-C i znów pytanie czy bedzię ok bo różne opinie

do wymiany mam amory z tyłu i chciałbym wymienić jak coś trwałego na fourm ludzie polecają Bilsteiny i tu kolejne pytanie, jak sprawdzić czy dane amory są kompatybilne z 6 MPS?
znalazłem takie https://inter-rally.pl/product-pol-9603 ... zda-6.html
tylko że nigdzie nie mogę znaleźć info ze pasują też do MPSa, a nie tylko zwykłej 6tki

zmiana mocowanie dyfra - z tego co wyczytałem to jedna z pierwszych rzeczy które trzeba zrobić żeby się cieszyć autkiem i tu pytanie, czy i gdzie można kupić takie mocowanie ?

niby głupie, ale wole zapytać benzyna 98 a nie 95 ?

i czy coś ważnego co należało by zrobić/wymienić zapomniałem ?

26 Gru 2018, 15:03
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
Olej valvo 5w40 synpower. Dyfer ok, transfer ok. Do skrzyni ja lałem osobiście amsoli lub ravenol.
Łapy dyfra miał swego Olrzyn. Pb tylko 98, chyba że szybko chcesz silnik robić.
Jak chcesz iść z mocą w górę, wymień wkład pompy wysokiego ciśnienia na początek. A później wydech, ic, i pewnie turbo. Chociaż pierwszE podstawowe mody bez zakucia to wydech i dolot z ic.

26 Gru 2018, 20:25

Auto: MAzda 6 MPS
dzieki wielkie

up w kwestii amorków na tył
na każdej stornie z częściami nie mogę znaleźć Bilstein'ów dedykowanych do 6 MPS
a na bilsteinpolska.pl amory dla 6tki są tylko pod silniki 1.8, 2.0, 2.0 DI, 2.3
gdzie znaleźć pasujące dobre amory?

27 Gru 2018, 20:56
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
Nie wiem jak jest ze zwykłymi amorami, ale może poszukaj zawieszenia gwintowanego.

27 Gru 2018, 22:39
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości