Obecny czas: 17 Sie 2018, 22:11

Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Termostat 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
U mnie wszystko zaczęło się po wywaleniu płynu z pękniętego przewodu. Teraz po odpaleniu zimnego silnika temperatura rośnie niby normalnie, dochodzi do ok 80 st. i po przegazówce zaczyna spadać. I tak w kółko. Dzisiaj zauważyłem też, że w oczekujących błędach (bez CELa na desce) wywaliło mi błąd P2096. Wyczytałem, że może to być skutek jazdy na niedogrzanym silniku (wg wskazań czujnika, bo silnik był dobrze rozgrzany patrząc po temp. oleju) dlatego od razu wymieniam termostat, czujnik i zalewam nowy płyn. Mam nadzieję, że pomoże

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

15 Gru 2016, 15:13
Profil Wyślij prywatną wiadomość

Auto: 6 MPS
Aby dobrze odpowietrzyć MPSa należy nim pobujać na boki, odczekać i dolać płynu

15 Gru 2016, 21:32
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: w poszukiwaniu
@pietrus, daj znać czy pomogło, jak tak to ogarnę to u siebie :P póki co mi się nie chce, co do niedogrzanego silnika, nigdy nie krece powyżej 2500-2800 na zimnym przez dobre 15 minut jazdy, a później jedynka pizda w chuj :P

15 Gru 2016, 23:36
Awatar użytkownika

Termostat, czujnik i płyn wymienione. Na razie wszystko wygląda ok. Temperatura w normie chociaż na początku przekraczała 100 st. ale to zapewne przez nie do końca odpowietrzony układ.

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

19 Gru 2016, 11:28
Awatar użytkownika

Jednak chyba coś dalej jest nie teges bo o ile temperatura teraz idzie ładnie w górę bez wahań to na postoju lub w korkach chłodziwo za bardzo się grzeje. Przy dzisiejszych korkach, w których spędziłem prawię godzinę temperatura podskoczyła aż do 104 st. Wentylator sprawny bo po włączeniu klimy zaczyna się kręcić i zbija nieco temperaturę jednak temp. nadal jest dość wysoka. Czyżby pompa wody nie wyrabiała przy niskich obrotach? Przy jakiej temperaturze powinien załączyć się wentylator?

22 Gru 2016, 13:57
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
IMHO 104 to norma w korkach. W sensie nie cały czas tylko bujanie się do 104 i w dół po włączeniu wentylatora. U mnie to było AFAIR 103 ale o jeden stopień nie kruszyłbym kopii. Temperatura nie powinna rosnąć w czasie jazdy ponad 100. Od tej reguły raz widziałem wyjątek u siebie w górach w Chorwacji w 35 stopniowym upale.

22 Gru 2016, 15:35
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Nigdy wcześniej nie widziałem takich temperatur nawet po długim postoju dlatego albo wcześniej mój system chłodzenia był nie do końca sprawny albo jednak teraz coś szwankuje, zważając, że temperatura na zewnątrz jest trochę poniżej zera aż strach pomyśleć co będzie latem...

22 Gru 2016, 17:34
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość