Obecny czas: 21 Cze 2018, 18:45

Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Dziwne stukanie z silnika/skrzyni 
Autor Wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS 2007 czerwona
Witam. Na dobrze rozgrzanym silniku, zazwyczaj jak już skończę podróż i chłodzę silnik z okolic silnika lub skrzyni biegów (lewa strona) słychać stukanie jak w diesel'u. Zastanawiam się czy to normalne. Mam wyjęty balans i zamontowane sprzęgło ACT z jednomasą, więc może to być przyczyną. Po wciśnięciu sprzęgła hałas znika. Czy to sprzęgło wydaje taki dźwięk? Poniżej film.
https://youtu.be/1jplzzCZU2k

Zakuty silnik(tłoki CP, korbowody Manley, śruby ARP), Turbina Hybryda Perun stage 2, FMIC SSG, Downpipe CorkSport, Midpipe HighFlow Cat SSG, Catback Exhaust CorkSport, Tru-3.0 Wide Path Intake System JBR, Sprzęgło ACT Street, HPFP CorkSport, GFB Response BOV, RMM c-pe xFlex Stage1 75A, Bilstein Pro Kit, Shifter Bushings, Zimne świece NGK, EGR usunięty, Balance shaft usunięty, Klapy z kolektora ssącego usunięte, ECU mod PromotoR(402KM; 544Nm),1xZZB

04 Cze 2017, 18:15
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
brzmi jakby coś nie było do końca dokręcone.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech Internals, SSG high flow cat Downpipe, AccessPort, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shifter, tuned by Justin...

05 Cze 2017, 06:55
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
pudel_hc napisał(a):
Witam. Na dobrze rozgrzanym silniku, zazwyczaj jak już skończę podróż i chłodzę silnik z okolic silnika lub skrzyni biegów (lewa strona) słychać stukanie jak w diesel'u. Zastanawiam się czy to normalne. Mam wyjęty balans i zamontowane sprzęgło ACT z jednomasą, więc może to być przyczyną. Po wciśnięciu sprzęgła hałas znika. Czy to sprzęgło wydaje taki dźwięk? Poniżej film.
https://youtu.be/1jplzzCZU2k

Wieczorem odsłucham bo teraz nie mam jak ale strzelam - na 99% to ACT. Wszystkie ACT rechoczą. Na jankeskim forum jest pierdyliard wątków o tym.
Pierwszy z brzegu movies w temacie : https://www.youtube.com/watch?v=Gu-L89geUeU Zapewne masz podobnie.
Im bardziej zgrzana fura tym ACT bardziej rechocze. Na zimnym - milczy jak zaklęte. Ten tym tak ma.

05 Cze 2017, 08:34
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Auto: Mazda 3 MPS 2007 czerwona
Emilio widziałem ten filmik już wcześniej i mam tak samo. Podejrzewałem, że to sprzęgło. Dobrze, że tylko na postoju to słychać. A w ogóle czym to jest spowodowane, że to sprzęgło tak słychać?

Zakuty silnik(tłoki CP, korbowody Manley, śruby ARP), Turbina Hybryda Perun stage 2, FMIC SSG, Downpipe CorkSport, Midpipe HighFlow Cat SSG, Catback Exhaust CorkSport, Tru-3.0 Wide Path Intake System JBR, Sprzęgło ACT Street, HPFP CorkSport, GFB Response BOV, RMM c-pe xFlex Stage1 75A, Bilstein Pro Kit, Shifter Bushings, Zimne świece NGK, EGR usunięty, Balance shaft usunięty, Klapy z kolektora ssącego usunięte, ECU mod PromotoR(402KM; 544Nm),1xZZB

05 Cze 2017, 10:09

Auto: 6 MPS
Sprężyny na tarczy sprzęgła napierdalają. Mam to samo na jednomasie i fabrycznej tarczy.

05 Cze 2017, 11:36
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
Dokładnie tak jak pisze Mirek - sprężyny na tarczy grają. Generalnie jeździć i się nie spinać :)

05 Cze 2017, 11:57
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: w poszukiwaniu
jeździć obserwować :P

05 Cze 2017, 15:43

Auto: Mazda 3 MPS BL
Bardzo sie to przenosi do środka samochodu?? Bo tez mam zamiar przejść na ACT z fabrycznej dwumasy i jedyne czego się boje to to że będzie bardzo gruchotało w środku.

05 Cze 2017, 16:08

Auto: 6 MPS
Jeżeli każdy niepotrzebny dźwięk Cie wkurwia, to tak, mnie też on wkurwia. Tylko że ja wyspawałem sobie z 2 masy jedno masę i czepiać się 4 fabrycznych sprężyn na OEMowskiej tarczy sprzęgła nie mogę. Jeśli kupiłbym coś co tak napierdziela, wysłałbym o do reklamacji. Jeśli ACT zrobiło by to z głową, to eliminując dwumasę wrzuciło by 8 grubych sprężyn nie 4. Tuning nie polega na tym, by użytkownik zastanawiał się co się tucze, urywa się koło czy to ze sprzęgła.

05 Cze 2017, 18:35
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości