Obecny czas: 19 Paź 2018, 06:19

Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
 Olej do skrzyni biegow ms3 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL
Poszukuję oleju z lichenia... Myślę sobie, po co aż z Lublina. Jak to jest olej z Mazdy to każde ASO powinno być w stanie to sprowadzić. Naiwny ja... Dzwonię to i tam. Jedni Castrol, jedni Total, jeszcze inni, że takiego oleju Mazdy przecież nie ma i grunt, żeby zgodnie ze specyfikacją. Co za porażka.... <lomot>

Dzwonię więć do Lublina... O jak fajnie. Przemiła Pani mówi, że chętnie pomoże, że oczywiście wie o co chodzi. Mają mały problem, bo się beczka skończyła, ale już zamówili, niestety będzie w lipcu.

Ciągnę dalej, to nie problem, bo chciałem się dowiedzieć czy mogą sprawdzić również czy istnieje wersja 75W80 do BLa. I dalej pozytywne rozczarowanie. Tak, jest. Będzie również w połowie lipca, ale proszę zostawić nr telefonu. Gdyby był wcześniej to zadzwonią.

WOW!

1. Pierwszy kontakt z nowym ASO z dużym pozytywnym wrażeniem. Szacun dla misiekwaw za takie namiary. Oby się nie popsuli kiedyś.
2. Jest olej z lichenia w wersji do BLa gdyby ktoś się przymierzał do wymiany.

28 Kwi 2014, 15:26
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3 MPS BK 2007'
powered by DISI-TUNE
Tylko z Lichenia! Nie ma co kombinować :) Ja to na własnej skórze sprawdziłem- cokolwiek innego, piszczy niemiłosiernie! :D

19 Maj 2014, 10:25
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL
glowix napisał(a):
Poszukuję oleju z lichenia... Myślę sobie, po co aż z Lublina. Jak to jest olej z Mazdy to każde ASO powinno być w stanie to sprowadzić. Naiwny ja... Dzwonię to i tam. Jedni Castrol, jedni Total, jeszcze inni, że takiego oleju Mazdy przecież nie ma i grunt, żeby zgodnie ze specyfikacją. Co za porażka.... <lomot>

Dzwonię więć do Lublina... O jak fajnie. Przemiła Pani mówi, że chętnie pomoże, że oczywiście wie o co chodzi. Mają mały problem, bo się beczka skończyła, ale już zamówili, niestety będzie w lipcu.

Ciągnę dalej, to nie problem, bo chciałem się dowiedzieć czy mogą sprawdzić również czy istnieje wersja 75W80 do BLa. I dalej pozytywne rozczarowanie. Tak, jest. Będzie również w połowie lipca, ale proszę zostawić nr telefonu. Gdyby był wcześniej to zadzwonią.

WOW!

1. Pierwszy kontakt z nowym ASO z dużym pozytywnym wrażeniem. Szacun dla misiekwaw za takie namiary. Oby się nie popsuli kiedyś.
2. Jest olej z lichenia w wersji do BLa gdyby ktoś się przymierzał do wymiany.

I jest, telefon + 48h, kurier. Gratuluję obsługi klienta.

11 Cze 2014, 20:29

Auto: Mazda 3 MPS,
Co myślicie o dodatku MOS2 do oleju przekładniowego - skrzyni biegów - mi hałasuje skrzynia biegów i zstanawiam się nad wlaniem tego wynalazku. (potem ewentualnie skrzyni biegów hy hy ) Niby nie zagęszcza oleju a ponoć poprawia właściwości smarne. Kombinował już ktosik z tym wynalazkiem w swoim mpsie :D ?

19 Sie 2015, 10:32
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Myślimy że nie należy szukać dziury w dupie jeżeli wiadomo że istnieje dobry olej. Ale oczywiście każdy robi to co uważa za stosowne.

19 Sie 2015, 10:37

Auto: Mazda 3 MPS,
Zmieniłem na olej z "Lichenia" i skrzynia pracuje głośniej - ewidentnie.
I co teraz.. skrzynie rozbierać - regenerować - wymieniać ?
Czekać aż się cosik popsuje albo dać do przeglądu...
Nie wiem co czynić.

19 Sie 2015, 10:50
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Jackosos napisał(a):
Zmieniłem na olej z "Lichenia" i skrzynia pracuje głośniej - ewidentnie.
I co teraz.. skrzynie rozbierać - regenerować - wymieniać ?
Czekać aż się cosik popsuje albo dać do przeglądu...
Nie wiem co czynić.

no toś mi zabił ćwieka <pomocy>

Możesz spróbować oleju do skrzyń Fiordów i ich dodatku do szper.
Pamiętaj, że co byś nie lał ma w swojej specyfikacji/charakterystyce uwzględniać pracę z mechanizmami różnicowymi o ograniczonym tarciu.

19 Sie 2015, 10:55
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
tak się tylko podzielę swoją niesamowitą radością po wymianie oleju w skrzyni. Dyfer w końcu cichy ;) niepotrzebnie tyle czasu czekałem na wymianę i się męczyłem z tym tarciem. Co prawda olej nie z lichenia ale z Gdańskiego ASO, gdzie zamówili beczkę do mojego mpsa. Polecam

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

26 Paź 2015, 19:41

Miejscowość: Wroclaw
Auto: Mazda 323 GTR
ja sprawdzałem w książce serwisowej i mamy tak :

1. Wymiana oleju 90.000 km lub 5 lat
2. każda następna 60.000 km lub co 5 lat

" lub wczesniej jak sa do tego wskazania :)

Zamówiełem olej w Lublinie w środe ma być u mnie - po wymianie pochwale sie czy na + czy na -

pzdr

11 Kwi 2016, 14:41
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 6 MPS 2.3DISI
Rzeczywiscie niby to "tylko" olej a kultura pracy zupelnie inna...a mianowicie po spuszczeniu starego (jakis czerwony)...i zalaniu Valvoline porazka...biegi...a szczegolnie 1 i 2 wchodza okropnie tak jakby synchronizatory poszly na odpoczynek...poza tym halas sie zwiekszyl,przed wymiana bylo idealnie,biegi o dziwo(z tego co sie naczytalem o tych skrzyniach)wchodzily "po paluszku"..Bedzie czas i checi to zaleje ten z Lublina i dam znac czy jest poprawa...

16 Kwi 2016, 08:16
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości