Obecny czas: 16 Lis 2018, 16:51

Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Problem z przednim mechanizmem różnicowym 
Autor Wiadomość

Auto: 6MPS
Siema,

Niestety moje auto odmówiło posłuszeństwa :-( zaczęło chrobotać podczas jazdy - dźwięk podobny do tłuczenia przegubów podczas skrętów. Byłem u mojego mechanika, zdiagnozował problem z mechanizmem różnicowym, a dokładniej luzy w łożysku mocowania półosi od strony prawej mechanizmu różnicowego. Z tego co pokazał, to faktycznie można było zaobserwować luzy wzdłuż osi.

Jako, że moja wiedza dotycząca budowy auta zbliżona jest do zera i to od strony ujemnej :-) proszę o pomoc.

1. Czy jest to część rozbieralna i regenerowalna? Da się wymienić samo łożysko? Mój mechanik twierdzi, że jak rozsypuje się łożysko to i zęby mechanizmu są wyrobione i warto wymienić całość. Ale może lepiej najpierw ocenić stan tych zębów i w razie czego wymienić samo łożysko (nadzieja umiera ostatnia)

2. Jeśli nie warto/ nie da się regenerować, to w celu optymalizacji kosztów myślę nad używką z pewnego źródła? Ma ktoś z Was? Wie kto może mieć?

3. Jako, że ceny w naszym ASO są promocyjne <spoko> (nawet nie pytałem ile to może kosztować), znalazłem części w Obamowie (onlinemazdaparts – chyba macie dobre doświadczenia ze sklepem)
Doszedłem, że potrzebna część to transfer case (proszę o korektę jeśli się mylę). Mam wersję europejską, spodziewam się, że części nie różnią się, ale wolę dopytać.
Podpowiedzcie proszę, ile czeka się na części po złożeniu zamówienia wysyłka, cło aż do dostarczenia pod drzwi?
Ile % trzeba doliczyć do ceny części (cła i VAT) ??

Będę wdzięczny za wszelką pomoc,

Pozdrawiam,

i tradycyjnie nie niech moc będzie z Wami !!

29 Sie 2011, 09:29
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
Ja Ci odpowiem tylko odnosie sklepu.
Wysylaja DHLem - paczka jest na cle "nezt business day" a w u Twoich drzwi... to juz zalezy od celnikow. Raz czekalem 5 dni, innym razem mialem w rekach faktycznie nastepnego dnia od zlozenia zamowienia.
Niestety clo i Vat musisz doliczyc (nie wiem, ile w PL). Ale te kalkulacje zrobi za ciebie DHL i u drzwi twych stojacy grzecznie kurier poprosi o gotowke ;)

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

29 Sie 2011, 15:02

Wow, to luzik, myślałem, że statkiem 6 tygodni płynie :-) Nie miałem dziś czasu goglować, tylko rzuciło mi się na oczy coś takiego, że (cena + c.a. 5% cło)*23% VAT to mój koszt.
Dzięki za odpowiedź.
P.S. Sprzęgło zrobiłeś ? Jeśli nie, to polecam link: http://www.joemonster.org/filmy/37273/Z ... z_sprzegla :D
Pozdro

29 Sie 2011, 21:13

Auto: TTC
możesz podać nr. części o którą Ci chodzi...

30 Sie 2011, 09:01
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
Darkman111 napisał(a):
Wow, to luzik, myślałem, że statkiem 6 tygodni płynie :-) Nie miałem dziś czasu goglować, tylko rzuciło mi się na oczy coś takiego, że (cena + c.a. 5% cło)*23% VAT to mój koszt.
Dzięki za odpowiedź.
P.S. Sprzęgło zrobiłeś ? Jeśli nie, to polecam link: http://www.joemonster.org/filmy/37273/Z ... z_sprzegla :D
Pozdro

Sprzeglo lezy w szafie i czeka...

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

30 Sie 2011, 14:09

AdamekMMz napisał(a):
możesz podać nr. części o którą Ci chodzi...

Szczerze, to nie mam pojęcia skąd mogę wziąć numer części. Na stronach sklepów nie widzę
(http://onlinemazdaparts.com/partlocator ... atalogid=0)

Jest opisane jako transfer case i tyle.

Ale znalazłem zdjęcia:
http://www.mazdaspeedforums.org/forum/f ... ase-62625/

BTW: Ze zdjęć widać, że jest to w miarę rozbieralne, powinno się dać wyłuskać i wymienić łożysko, próbowałem szukać regeneracji przez google i na razie bez powodzenia :-(

Będę wdzięczny za pomoc,

pozdro

30 Sie 2011, 14:52

Chyba udało mi się znaleźć numer części na allmazda.net. Wychodzi (a przynajmniej tak mi się wydaje), że jest to front differentials: 27-500A.
A numer części to: LN0127500W

Schemat, który znalazłem:
Image

Niestety widzę na schemacie brzydki napis "This part is not serviced", czyli, że się jednak nie rozbiera - chyba, że Polak potrafi :-) Ktoś słyszał o takim??

Może ktoś z Was pomóc/poradzić co robić?

30 Sie 2011, 23:22

Auto: Golf GTI :D
No bo ośkę i obudowę trudno rozebrać. Chociaż Polak to nawet stalową kulkę zepsuje :D
27500A to cały transfer ! Ktś musi Ci to rozebrać i zobaczyć co się wysrało. Wtedy zamówisz sobie to co potrzeba.

31 Sie 2011, 07:08

Buhaha, faktycznie :D Myślałem, że "drobny druk" tyczy się całego rysunku - w nocy percepcja mi pada, za dużo gwiazdek <glupek2>

Co do rozbierania, to na razie znalazłem serwismenów od kombajnów, ale to chyba nie ten kaliber. Boję się, że operują głównie młotkiem i kowadłem. Ale poszukiwania kontynuuję.

Dzięki

31 Sie 2011, 07:46

Trochę czasu już minęło od naprawy, ale aby zakończyć temat to dodam, że mój serwis rozebrał mechanizm, stwierdził wybicie gniazda w obudowie pod łożyskiem, tym nabitym na wałek (część z gwiazdką), reszta mechanizmu bez śladów zużycia. Nówkę zakupiłem w onlinemazdaparts, dodatkowo zakupiłem wszystkie uszczelniacze i filtr oleju w skrzynce, mechanizm naprawiony, więc wszystko jest git i śmiga.

Auto jest w pełni sprawne. Sprawa zamknięta. Dzięki za pomoc

16 Lis 2011, 11:50
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości