Obecny czas: 21 Lut 2019, 12:22

Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 [3 BK] Tarcze hamulcowe 
Autor Wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS,
Ykhmmm :)
Niom to jakie tarcze będą dobre, płaskie bez nacięć i nawierceń stock, czy może jakieś ATE :) ? Oczywiście do codziennej cywilnej jazdy :D

Kurcze ja nie wiem co to za przypadłość już w 3 maździe, tym razem i w mpsie, z tyłu tarcza jest zużywana w 80% tylko jej powierzchni, od góry mam conajmniej 8-10 mm rancik tak jakby tam klocek nie śmigał w ogóle... to normalne :D? Kurcze a może klocek wymienił poprzedni właściciel na nieprawidłowy... może krócej: z przodu na tarczach jak są już troszka zużyte tworzy się rowek od góry i dołu... to na tyle od dołu rowek powinien być większy ciut a na górze taki sam jak z przednich tarcz ? ja mam taki sam z góry jak i z dołu.. wkurza mnie to, bo 1/5 tarczy to widoczna rdza a nie tarcza :P Na tylnych też powinien być 1-2 mm rowek od góry na tarczy ?

Pozdroooo

07 Sie 2015, 17:34
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
Jackosos napisał(a):
Kurcze ja nie wiem co to za przypadłość już w 3 maździe, tym razem i w mpsie, z tyłu tarcza jest zużywana w 80% tylko jej powierzchni, od góry mam conajmniej 8-10 mm rancik tak jakby tam klocek nie śmigał w ogóle... to normalne :D?

mam nadzieje, że normalne ;) bo u mnie jest / było tak samo.

Nie wiem jakie dokładnie mają być te rowki, ale miałem. Widoczne zwłaszcza na tylnej tarczy. Z resztą w Seacie miałem to samo, również na tylnej tarczy.

Co do samych tarcz - ile osób tyle opinii. Ja mam Zimmermany perforowane - drugi komplet już i nie narzekam, jednak część osób na forum twierdzi że one pękają ;) Mi się po prostu podobają, więc takie se zakładam <glupek2> . Do cywilnej jazdy, wystarczająco dobre są stockowe.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, zimmerman + hps 5.0, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

07 Sie 2015, 18:02

Auto: Mazda 3 MPS,
Czyli mazda paproki :P ale jeszcze to sprawdze :P niom wlasnie mi tam starcza stock tylko, ze ATE oferuje tansze tarcze od stock, za 235zl szt juz trafie, w slabszych mazdach mialem ate tarcze i klocki i bylo super, teraz w mps mam jeszcze stock i ate klocki ceramiczne ale zdalo by sie to wymienic juz, w koncu maja juz z 7 lat :)

07 Sie 2015, 19:27
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Auto: MazdaSpeed 3 BK '08 BLACK
Przymierzam się do zmiany tarcz i moje pytanie jakie założyć teraz? :)

Jeżdżę bardziej dynamicznie, ale chciałbym aby podczas hamowania nie piszczało a jednak hamowało lepiej niż seria. Mam już klocki HPS bez plusa.

COBB AccessPort, FMIC COBB/Treadestone, SRI COBB/CAB Corksport, BS Grimmspeed, BPV Forge, HPFP internals KMD, AWR Engine Mount (d77), ACT Clutch 6 Puck Sprung/Streetlite Flywheel, Exhaust SSG 3", DP 3" Ultimate Racing, EGR Block Off Kit, Turbo Banjo Bolt, JBR Thermal Throttle Body Gasket & Coolant Bypass Kit, TWM Shifter Base Bushings, OilTemp Gauge, 7" NaviSystem, MaxtonDesign Splliter, BILSTEIN B12 Pro-Kit, 8x18" OZ Ultraleggera, Michelin Pilot Super Sport 225/45/ZR18

03 Sty 2017, 13:17

Miejscowość: Wrocław
Auto: Citroen C5 - wozidło żony, MazdaSpeed6 - moja zabawka
spozniles sie pare dni bo wyprzedaze na DBA, Stoptech skonczyly sie 31.12.2016.

ja kupilem:
tarcze przod
klocki przod
tarcze tyl
klocki tyl

za 2440 zl zamiast 3780 ze Stoptecha....

03 Sty 2017, 13:38
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
wow to cena mega.. w sumie tyle to kosztuje dba na przednią oś.. <spoko> <spoko> <spoko>

Engine made by Dziak Motorsport, Wiseco pistons, Manley rods, GTX2871R, BOV Properfect, WG Tial, King bearings, JBR3' Intake, 3b Map, Autotech, 3,25'DP, 3' exaust, Cobb AccessPort, Turbotimer, FMIC 600x300, Damond egr delete kit, Damond oil Catch can stage 3, CPE injector seals, ACT 6 Puck Clutch Kit with Prolite Flywheel, H&R Monotube, Strojenie Disi Tune. ***HP, ***Nm

03 Sty 2017, 13:39
Awatar użytkownika

Nie mam takiego parcia,że już potrzebuję, jestem ciekawy co polecicie. Co powiecie o kpl Zimmerman nawinany oraz klocek HAWK HPS? Będzie to w miarę hamować i nie piskać, oraz jak będzie wyglądać zużycie ? Czy kupić HAWK HPS i stock tarcze ?

COBB AccessPort, FMIC COBB/Treadestone, SRI COBB/CAB Corksport, BS Grimmspeed, BPV Forge, HPFP internals KMD, AWR Engine Mount (d77), ACT Clutch 6 Puck Sprung/Streetlite Flywheel, Exhaust SSG 3", DP 3" Ultimate Racing, EGR Block Off Kit, Turbo Banjo Bolt, JBR Thermal Throttle Body Gasket & Coolant Bypass Kit, TWM Shifter Base Bushings, OilTemp Gauge, 7" NaviSystem, MaxtonDesign Splliter, BILSTEIN B12 Pro-Kit, 8x18" OZ Ultraleggera, Michelin Pilot Super Sport 225/45/ZR18

03 Sty 2017, 14:58
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
xRafalx napisał(a):
Nie mam takiego parcia,że już potrzebuję, jestem ciekawy co polecicie. Co powiecie o kpl Zimmerman nawinany oraz klocek HAWK HPS? Będzie to w miarę hamować i nie piskać, oraz jak będzie wyglądać zużycie ? Czy kupić HAWK HPS i stock tarcze ?

ja mam u siebie komplet nawiercanych zimmermanów i klocki hawk hps 5.0. Dodatkowo jestem po wymianie płynu hamulcowego i jestem zadowolony. Nie piszczy i dobrze hamuje.

Co prawda, jestem w stanie się zgodzić z opiniami, że nawiercane zimmermany to trochę bardziej bajer niż pożytek, ale nie narzekam. To mój drugi komplet tych tarcz. Wbrew spotykanym opiniom, nie pękły i nie wyglądało nawet jakby miały.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, zimmerman + hps 5.0, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

03 Sty 2017, 16:19

Miejscowość: Wrocław
Auto: Citroen C5 - wozidło żony, MazdaSpeed6 - moja zabawka
torek napisał(a):
wow to cena mega.. w sumie tyle to kosztuje dba na przednią oś.. <spoko> <spoko> <spoko>

dba na wyprzedazy chcialo 3200 zl ale wolalem wziac stoptechy ktore tez maja mega dobra opinie i do tego zaciski z Evo 8 :)

Brembo 4 tloczki wlasnie dzis jade na frezowowanie uchwytu a pozniej regeneracje :)

03 Sty 2017, 16:36
Awatar użytkownika

Dostałem wycenę:
Stoptech: 688zł/szt
DBA STREET T2: 460zł/szt

Dużo lepszy ten stoptech?

04 Sty 2017, 14:38
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości