Obecny czas: 26 Maj 2018, 18:23

Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Wymiana rozrządu - gdzie :) 
Autor Wiadomość

Auto: Evo IX
pshemoc napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam Was serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Zabieram się za wymianę rozrządu (luźny łańcuch) i proszę Was o pomoc.

Po pierwsze, czy należy wymienić wszystkie elementy rozrządu czy wystarczy łańcuch, koło i napinacz? Różnica w cenie na allegro znaczna, 2500 vs. 1350 więc dobrze byłoby wiedzieć czy warto inwestować 1150 więcej.

Poniżej lista części z aukcji z allegro określana w aukcji jako komplet. Czy to rzeczywiście już wszystko?

- łańcuch rozrządu oryginał OE MAZDA 1szt
- koło zmiennych faz rozrządu (na wałek ssący) oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg prowadzący oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg napinający oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz hydrauliczny oryginał OE MAZDA 1szt
- łańcuch napędu pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz łańcucha pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- przedni uszczelniacz wału korbowego oryginał OE MAZDA 1szt
- uszczelka pokrywy zaworów oryginał OE MAZDA 1szt

Druga rzecz, we wcześniejszych postach polecony był sklep onlinemazdaparts.com . Jako, że piszecie, że jest tam dużo taniej bardzo chętnie zestaw nabyłbym tam, niestety nie jestem w stanie samodzielnie zlokalizować części w ich katalogu/sklepie. Czy ktoś byłby skłonny poświęcić trochę czasu i podać numery części które powinienem nabyć?

Dla ułatwienia poniżej link do polecanego wyżej sklepu po wyborze mojego modelu i rocznika, sekcja ENGINE: http://onlinemazdaparts.com/parts/2008/Mazda/3/Mazdaspeed/?siteid=214264&vehicleid=204553&section=ENGINE

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:
Jeszcze jedno, trochę niezwiązane z tematem wątku. Przed kupnem auta byłem z nim na przeglądzie w ASO i panowie powiedzieli, że mam zerwane tuleje wahaczy. Niestety nie pamiętam z przodu czy z tyłu (a kartkę z ta informacją mam obecnie 300km ode mnie ;) ) Ta sama prośba co powyżej, o namierzenie tych tulei w sklepie. Z góry dzięki.

Wrzuce pozniej wszystkie czesci ktore bede Ci potrzebne. Sam bede zamawial caly komplet bo kuje moja bestie w ciagu paru tygodni :) .

26 Kwi 2015, 10:57

Auto: 6 MPS
Pavko napisał(a):
pshemoc napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam Was serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Zabieram się za wymianę rozrządu (luźny łańcuch) i proszę Was o pomoc.

Po pierwsze, czy należy wymienić wszystkie elementy rozrządu czy wystarczy łańcuch, koło i napinacz? Różnica w cenie na allegro znaczna, 2500 vs. 1350 więc dobrze byłoby wiedzieć czy warto inwestować 1150 więcej.

Poniżej lista części z aukcji z allegro określana w aukcji jako komplet. Czy to rzeczywiście już wszystko?

- łańcuch rozrządu oryginał OE MAZDA 1szt
- koło zmiennych faz rozrządu (na wałek ssący) oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg prowadzący oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg napinający oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz hydrauliczny oryginał OE MAZDA 1szt
- łańcuch napędu pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz łańcucha pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- przedni uszczelniacz wału korbowego oryginał OE MAZDA 1szt
- uszczelka pokrywy zaworów oryginał OE MAZDA 1szt

Druga rzecz, we wcześniejszych postach polecony był sklep onlinemazdaparts.com . Jako, że piszecie, że jest tam dużo taniej bardzo chętnie zestaw nabyłbym tam, niestety nie jestem w stanie samodzielnie zlokalizować części w ich katalogu/sklepie. Czy ktoś byłby skłonny poświęcić trochę czasu i podać numery części które powinienem nabyć?

Dla ułatwienia poniżej link do polecanego wyżej sklepu po wyborze mojego modelu i rocznika, sekcja ENGINE: http://onlinemazdaparts.com/parts/2008/Mazda/3/Mazdaspeed/?siteid=214264&vehicleid=204553&section=ENGINE

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:
Jeszcze jedno, trochę niezwiązane z tematem wątku. Przed kupnem auta byłem z nim na przeglądzie w ASO i panowie powiedzieli, że mam zerwane tuleje wahaczy. Niestety nie pamiętam z przodu czy z tyłu (a kartkę z ta informacją mam obecnie 300km ode mnie ;) ) Ta sama prośba co powyżej, o namierzenie tych tulei w sklepie. Z góry dzięki.

Wrzuce pozniej wszystkie czesci ktore bede Ci potrzebne. Sam bede zamawial caly komplet bo kuje moja bestie w ciagu paru tygodni :) .

Bez rozebrania rozrządu nikt Ci nie podpowie co potrzebujesz. Możesz nakupić za dużo lub za mało.

26 Kwi 2015, 11:32
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
całkiem nieźle. Jak w takim razie zakupię części będę się odzywał <spoko>

26 Kwi 2015, 14:58

Auto: Evo IX
Jak juz to brac caly komplet bo to nie jest drogie a nie robic pol a pol nie <lol>

Tu jest wszytsko co potrzeba:

L3K9-10-230 Seal Cover
L3K9-12-201A Timing Chain
L3K9-12-500A Chain Tensioner
L3K9-12-4X0C VVT Actuator
L3K9-12-429 VVT Actuator Washer
LF17-12-428 VVT Actuator, Bolt Lock
LF01-11-406 Crankshaft, Bolt Lock
L3G6-10-602 Front Crank Seal Oil
L3K9-11-407 Lock Washer x3
L3K9-12-671 Lever Chain
L3K9-12-614 Guide Chain

Wychodzi ok 335 zielonych + przesylka http://www.tascaparts.com/

26 Kwi 2015, 16:08
Awatar użytkownika

to fAKT <spoko>

26 Kwi 2015, 16:18

Auto: Mazdaspeed 3, 2008
Dzięki Pavko, to jest dokładnie to o co chodziło :)

04 Maj 2015, 20:48

Nie wiem jak to się ma u mnie, bo na fakt. z serwisu nie mam wszystkich nr części wyszczególnionych.wymiana oleju i filtra +rozrząd (10.2014 przy 113 tys) poprzedni właściciel zapłacił 2100 euro w holandii. Wiec został raczej zrobiony cały rozrząd.Widać ze samemu zamawiać części opłaca się bardziej :)

05 Maj 2015, 15:43

Auto: Mazda 3 MPS
Witam odgrzewam temat. Szukam kogoś kto zrobi dobrze rozrząd do MPS 3.
Kogo polecacie bo jak szukałem dalej przewija się temat JAKSY, SSG, mirek z Krakowa.
Ktoś robił może ostatnio.
Ogólnie najciekawej by było najbliżej Wrocka.

Pozdro

07 Mar 2018, 10:07
Awatar użytkownika

pisz do Olrzyna. <spoko>

07 Mar 2018, 10:09
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: w poszukiwaniu
Kris Opole powinien ogarnąć, jak Torek napisał, pisz do Olrzyna

07 Mar 2018, 18:17
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości