Obecny czas: 23 Lut 2019, 17:54

Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Wymiana rozrządu - gdzie :) 
Autor Wiadomość

Auto: Evo IX
pshemoc napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam Was serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Zabieram się za wymianę rozrządu (luźny łańcuch) i proszę Was o pomoc.

Po pierwsze, czy należy wymienić wszystkie elementy rozrządu czy wystarczy łańcuch, koło i napinacz? Różnica w cenie na allegro znaczna, 2500 vs. 1350 więc dobrze byłoby wiedzieć czy warto inwestować 1150 więcej.

Poniżej lista części z aukcji z allegro określana w aukcji jako komplet. Czy to rzeczywiście już wszystko?

- łańcuch rozrządu oryginał OE MAZDA 1szt
- koło zmiennych faz rozrządu (na wałek ssący) oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg prowadzący oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg napinający oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz hydrauliczny oryginał OE MAZDA 1szt
- łańcuch napędu pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz łańcucha pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- przedni uszczelniacz wału korbowego oryginał OE MAZDA 1szt
- uszczelka pokrywy zaworów oryginał OE MAZDA 1szt

Druga rzecz, we wcześniejszych postach polecony był sklep onlinemazdaparts.com . Jako, że piszecie, że jest tam dużo taniej bardzo chętnie zestaw nabyłbym tam, niestety nie jestem w stanie samodzielnie zlokalizować części w ich katalogu/sklepie. Czy ktoś byłby skłonny poświęcić trochę czasu i podać numery części które powinienem nabyć?

Dla ułatwienia poniżej link do polecanego wyżej sklepu po wyborze mojego modelu i rocznika, sekcja ENGINE: http://onlinemazdaparts.com/parts/2008/Mazda/3/Mazdaspeed/?siteid=214264&vehicleid=204553&section=ENGINE

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:
Jeszcze jedno, trochę niezwiązane z tematem wątku. Przed kupnem auta byłem z nim na przeglądzie w ASO i panowie powiedzieli, że mam zerwane tuleje wahaczy. Niestety nie pamiętam z przodu czy z tyłu (a kartkę z ta informacją mam obecnie 300km ode mnie ;) ) Ta sama prośba co powyżej, o namierzenie tych tulei w sklepie. Z góry dzięki.

Wrzuce pozniej wszystkie czesci ktore bede Ci potrzebne. Sam bede zamawial caly komplet bo kuje moja bestie w ciagu paru tygodni :) .

26 Kwi 2015, 10:57

Auto: 6 MPS
Pavko napisał(a):
pshemoc napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam Was serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Zabieram się za wymianę rozrządu (luźny łańcuch) i proszę Was o pomoc.

Po pierwsze, czy należy wymienić wszystkie elementy rozrządu czy wystarczy łańcuch, koło i napinacz? Różnica w cenie na allegro znaczna, 2500 vs. 1350 więc dobrze byłoby wiedzieć czy warto inwestować 1150 więcej.

Poniżej lista części z aukcji z allegro określana w aukcji jako komplet. Czy to rzeczywiście już wszystko?

- łańcuch rozrządu oryginał OE MAZDA 1szt
- koło zmiennych faz rozrządu (na wałek ssący) oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg prowadzący oryginał OE MAZDA 1szt
- ślizg napinający oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz hydrauliczny oryginał OE MAZDA 1szt
- łańcuch napędu pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- napinacz łańcucha pompy oleju oryginał OE MAZDA 1szt
- przedni uszczelniacz wału korbowego oryginał OE MAZDA 1szt
- uszczelka pokrywy zaworów oryginał OE MAZDA 1szt

Druga rzecz, we wcześniejszych postach polecony był sklep onlinemazdaparts.com . Jako, że piszecie, że jest tam dużo taniej bardzo chętnie zestaw nabyłbym tam, niestety nie jestem w stanie samodzielnie zlokalizować części w ich katalogu/sklepie. Czy ktoś byłby skłonny poświęcić trochę czasu i podać numery części które powinienem nabyć?

Dla ułatwienia poniżej link do polecanego wyżej sklepu po wyborze mojego modelu i rocznika, sekcja ENGINE: http://onlinemazdaparts.com/parts/2008/Mazda/3/Mazdaspeed/?siteid=214264&vehicleid=204553&section=ENGINE

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:
Jeszcze jedno, trochę niezwiązane z tematem wątku. Przed kupnem auta byłem z nim na przeglądzie w ASO i panowie powiedzieli, że mam zerwane tuleje wahaczy. Niestety nie pamiętam z przodu czy z tyłu (a kartkę z ta informacją mam obecnie 300km ode mnie ;) ) Ta sama prośba co powyżej, o namierzenie tych tulei w sklepie. Z góry dzięki.

Wrzuce pozniej wszystkie czesci ktore bede Ci potrzebne. Sam bede zamawial caly komplet bo kuje moja bestie w ciagu paru tygodni :) .

Bez rozebrania rozrządu nikt Ci nie podpowie co potrzebujesz. Możesz nakupić za dużo lub za mało.

26 Kwi 2015, 11:32
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
całkiem nieźle. Jak w takim razie zakupię części będę się odzywał <spoko>

Engine made by Dziak Motorsport, Wiseco pistons, Manley rods, GTX2871R, BOV Properfect, WG Tial, King bearings, JBR3' Intake, 3b Map, Autotech, 3,25'DP, 3' exaust, Cobb AccessPort, Turbotimer, FMIC 600x300, Damond egr delete kit, Damond oil Catch can stage 3, CPE injector seals, ACT 6 Puck Clutch Kit with Prolite Flywheel, H&R Monotube, Strojenie Disi Tune. ***HP, ***Nm

26 Kwi 2015, 14:58

Auto: Evo IX
Jak juz to brac caly komplet bo to nie jest drogie a nie robic pol a pol nie <lol>

Tu jest wszytsko co potrzeba:

L3K9-10-230 Seal Cover
L3K9-12-201A Timing Chain
L3K9-12-500A Chain Tensioner
L3K9-12-4X0C VVT Actuator
L3K9-12-429 VVT Actuator Washer
LF17-12-428 VVT Actuator, Bolt Lock
LF01-11-406 Crankshaft, Bolt Lock
L3G6-10-602 Front Crank Seal Oil
L3K9-11-407 Lock Washer x3
L3K9-12-671 Lever Chain
L3K9-12-614 Guide Chain

Wychodzi ok 335 zielonych + przesylka http://www.tascaparts.com/

26 Kwi 2015, 16:08
Awatar użytkownika

to fAKT <spoko>

Engine made by Dziak Motorsport, Wiseco pistons, Manley rods, GTX2871R, BOV Properfect, WG Tial, King bearings, JBR3' Intake, 3b Map, Autotech, 3,25'DP, 3' exaust, Cobb AccessPort, Turbotimer, FMIC 600x300, Damond egr delete kit, Damond oil Catch can stage 3, CPE injector seals, ACT 6 Puck Clutch Kit with Prolite Flywheel, H&R Monotube, Strojenie Disi Tune. ***HP, ***Nm

26 Kwi 2015, 16:18

Auto: Mazdaspeed 3, 2008
Dzięki Pavko, to jest dokładnie to o co chodziło :)

04 Maj 2015, 20:48

Nie wiem jak to się ma u mnie, bo na fakt. z serwisu nie mam wszystkich nr części wyszczególnionych.wymiana oleju i filtra +rozrząd (10.2014 przy 113 tys) poprzedni właściciel zapłacił 2100 euro w holandii. Wiec został raczej zrobiony cały rozrząd.Widać ze samemu zamawiać części opłaca się bardziej :)

05 Maj 2015, 15:43

Auto: Mazda 3 MPS
Witam odgrzewam temat. Szukam kogoś kto zrobi dobrze rozrząd do MPS 3.
Kogo polecacie bo jak szukałem dalej przewija się temat JAKSY, SSG, mirek z Krakowa.
Ktoś robił może ostatnio.
Ogólnie najciekawej by było najbliżej Wrocka.

Pozdro

07 Mar 2018, 10:07
Awatar użytkownika

pisz do Olrzyna. <spoko>

07 Mar 2018, 10:09
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: w poszukiwaniu
Kris Opole powinien ogarnąć, jak Torek napisał, pisz do Olrzyna

07 Mar 2018, 18:17
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości