Obecny czas: 25 Lut 2018, 10:46

Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 zdechłe turbo 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 3 MPS
witam pany, zauważyłem ostatnio, że znika mi sporo oleju przy booscie i mam olej w okolicach przepustnicy, do tego zaczął kopcić na wolnych obrotach po kiklu chwilach na jałowym, więc podejrzewam turbo raczej.

Auto jest wystawione na sprzedaż i chciałbym coś z tym zrobić, więc zapytam Was o pomoc, jakie będzie najlepsze wyjście. Oczywiście nie mam zamiaru wywalać 15k na bnr i inne pierdoły, ale też nie mam zamiaru kupować nowego K04, najbardziej chciałbym zrobić hybrydę, coś na wzór Olrzyna, ale do tego potrzebny jest dp i strojenie, a znów nie zamierzam wydawać kolejnej kasy na accesport czy verse...

Weźcie proszę coś doradźcie, może kupić używane sprawne k04 ?

24 Lut 2017, 00:47
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
Zrób hybryde z regeneracją tego turbo padniętego co już masz.
Tak samo zrobił ostatnio Piterus. Koszty sensowne, moc lepsza i wytrzymałość.
Dp nie jest potrzebny. Strojenie by się przydało.

24 Lut 2017, 06:37
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
jeżeli nie hybrydę, to zrób regenerację Twojej padniętej, to chyba lepsze niż kupowanie używanej k04, która będzie kotem w worku imho.

24 Lut 2017, 08:19

Miejscowość: Wrocław
Auto: Citroen C5 - wozidło żony, MazdaSpeed6 - moja zabawka
jak auto na sprzedaz to zwykla regeneracja. koszt ok 1000-1200 zl. za hybryde zaplacisz 1800-2500zl I trzeba stroic wiec dodatkowe 1600zl. decyzja nalezy do ciebie. ja teraz jestem w trakcie strojenia I wszystko na temat mojej hybrydy bede mogl powiedziec pod koniec kwietnia bo to jest deadline na wystrojenie auta przez torem Poznan.

24 Lut 2017, 09:44
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
deejay89 napisał(a):
witam pany, zauważyłem ostatnio, że znika mi sporo oleju przy booscie i mam olej w okolicach przepustnicy, do tego zaczął kopcić na wolnych obrotach po kiklu chwilach na jałowym, więc podejrzewam turbo raczej.

Auto jest wystawione na sprzedaż i chciałbym coś z tym zrobić, więc zapytam Was o pomoc, jakie będzie najlepsze wyjście. Oczywiście nie mam zamiaru wywalać 15k na bnr i inne pierdoły, ale też nie mam zamiaru kupować nowego K04, najbardziej chciałbym zrobić hybrydę, coś na wzór Olrzyna, ale do tego potrzebny jest dp i strojenie, a znów nie zamierzam wydawać kolejnej kasy na accesport czy verse...

Weźcie proszę coś doradźcie, może kupić używane sprawne k04 ?

Co znaczy "sporo"? Bo dla jednych sporo to litr na 1k km, dla drugich 100 ml na 1k.
Ja robiłem swoją hybrydę w Perun Turbo w Warszawie. Koszt 1900 zł
Jestem z niej zadowolony choć jak się okazało to nie turbo było przyczyną ubywania oleju (a przynajmniej nie tylko ono). Dlatego olałem to na razie i dolewam jakieś 150 ml co 2-3 tys. km. Nie są to spore ubytki więc nie zawracam sobie tym głowy.
Co do samej hybrydy to jak ktoś chce trochę polecieć w górę z mocą to jest do dobre rozwiązanie. Hybrydy z reguły mają lepszą górę niż OEM. W moim przypadku turbo pompuje do samej odcinki 1.22 - 1.25 bara, gdzie zwykła k04 nie dawała już rady i pompowała max 1.1.
Jeżeli auto chcesz sprzedać to niepotrzebne Ci przecież dodatkowe koszta więc ja bym na Twoim miejscu zregenerował K04

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

24 Lut 2017, 10:22
Awatar użytkownika

właśnie chodzi o to, że nie zamierzam go stroic, bo to kolejne koszty, a nie chce już inwestować.

auto bez boosta nie dotyka oleju, natomiast przy booscie bierze go sporo

24 Lut 2017, 11:35
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: 3 MPS BK`08
http://genesisturbo.pl/genesis3/1287-tu ... 2-882.html

Przychodzi zregenerowana, kurier zabiera twoją starą. 999 pln. Dla mnie bomba, ale nie znam jakości firmy, po prostu szukałem bo moja się już poci.

CAI Induction Kit, Aero Kit, DISI Tune,Bilstein B12, VALVOLINE synpower 5w40, NGK, Corksport steering wheel. Corksport RMM, Dunlop sport maxx RT 225/45R18xYokohama W.drive V902A 215/45R18, 302 KM/435 Nm

26 Lut 2017, 10:51
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

brzmi ciekawie, ale to pewnie jakiś chinol (jak wszystkie).. firma mojej mamy wozi kazdego tygodnia z irlandii gdzies do wroclawia lub pod wrocław, kilka pudeł turbin do regeneracji, dowiem się gdzie bo może jakiś upust się załatwi

26 Lut 2017, 12:50
Awatar użytkownika

ktoś kojarzy firmę emp turbo z Wrocławia przy Soltysowickiej?

26 Lut 2017, 20:16
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości