Obecny czas: 21 Paź 2018, 23:09

Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Luzny łancuch rozrzadu. Auto nie pali 
Autor Wiadomość

Miejscowość: Tarnów
Auto: Mazda 3 bk mps
Witam wszystkich. Czy na zimnym silniku jest to normalne że łańcuch ma delikatny luz i czy możliwe że mógł przeskoczyć ? Rozrusznik kręci,co parę sekund próbuję załapać ale nic z tego. Próbowałem już na wszystkie sposoby i nic. Po psiknieciu plakiem odpala wkręca się na 2 tys obrotów i momentalnie gaśnie.

25 Maj 2017, 21:44
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Nie masz żadnych błędów? Jeżeli miałbyś mocno luźny łańcuch to słyszałbyś to na pewno wcześniej podczas odpalania jak wali o pokrywę zaworów. Delikatny luz zawsze będzie tym bardziej na zimnym silniku. Przyczyny szukałbym raczej gdzie indziej

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

25 Maj 2017, 22:23

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem bo jeździło do ostatniej chwili normalnie. Czasem przy rozruchu były zbyt niskie obroty spadały momentalnie do 500 przy wysprzegleniu na luz i gaslo.Po paru km wracało wszystko do normy i obroty spadając zatrzymywały się na chwilę na 1000 i powoli spadały do 800. Czy takie objawy mogą wskazywać na pompę wysokiego ciśnienie ? I możliwe że całkiem padła? Już miałem pompę wymieniana bo podobno nie trzymała ciśnienia paliwa ale zawsze mazda odpalala. No nic tak czy inaczej bez lawety się nie obejdzie ( na której pewnie wkońcu urwie zderzak

26 Maj 2017, 10:57
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Masz jakiś interfejs do odczytywania błędów? To bo mogło wiele powiedzieć. Sprawdź na samym początku przepływkę

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

26 Maj 2017, 14:31
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków / Doncaster
Auto: w poszukiwaniu
jakby łańcuch przeskoczył, mialbyś cel'a z czujnika położenia wałka. Czy auto pali czy dalej nie pali ?

26 Maj 2017, 21:14
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
może właśnie czujnik położenia wału padł? albo przepływka? Check Ci się nie świeci?

27 Maj 2017, 12:55

Witam. Ładowałam dziś akumulator bo padł od krecen. Więc między czasie pomyślałem że wyczyszcze przepustnice.Popsikalaem kostkę od przepustnicy. Przeczyscilem przeplywke, podłączyłem wszystko i auto odpala i chodzi dobrze.czek się nie świeci bo były klemy odlanczane. Elm327 zamówiłem dzisiaj.dzięki za zainteresowanie. Chciałem wstawić zdjęcia jak wyjdą przepustnica z przebiegiem 167 ale plik za duży.Było dość dużo nagaru. Pozdrawiam

27 Maj 2017, 17:55

Dziś już nie pali:) odpalił zgasł i już nie załapie. Co dziwne wczoraj jeszcze sprawdzałem ten łańcuch i praktycznie luzu nie miał a dziś ma i nie zapala. Jak się dostać do czajnika położenia wału ?

28 Maj 2017, 12:19

Dziś już nie pali:) odpalił zgasł i już nie załapie. Co dziwne wczoraj jeszcze sprawdzałem ten łańcuch i praktycznie luzu nie miał a dziś ma i nie zapala. Jak się dostać do czajnika położenia wału ?

28 Maj 2017, 12:19

Auto: 6 MPS
Cienka masa na pompie paliwa przykręcona ? Pompę paliwa w baku słychać ? Iskra na świecy jest ? Jeśli łańcuch rozjedzie się za bardzo, czujnik położenia wału i wałka, tego samochodu nie odpalisz. Luz palcem to można sprawdzić, tylko pod pierzyną :-) Czujnik położenia wału masz koło wewętrznego przegubu na prawej półosi.

28 Maj 2017, 21:26
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości