Obecny czas: 26 Maj 2018, 01:28

Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Westegate zintegrowany czy zewnętrzny 
Autor Wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS
Witam serdecznie. Pytanko, będzie robiona hybryda a jestem w posiadaniu dwóch westegatów. Jeden mam pasujący jako zintegrowany TurboSmarta IGW 75 oraz drugi zewnętrzny Turbosmarta ProGate 50. Wiem że z zewnętrzny będzie problem ale kolega przerobi mi kolektor jak będzie trzeba. Szczerzę w moim projekcie chodzi że ma być mega ogarnięte pod maską i bardzo pasowało by mi zamontować zawnętrzny ProGate, Madzia to zabawka szykowana pod ciekawe zloty i ładnie wyeksponowany WG robił by również robotę. Ma również hałasować. Zintegrowany dużo łatwiej jest ogarnąć i jest mniej problematyczny. Ktoś coś siedzi w temacie żeby podpowiedzieć.

Czy robić hybrydę czy lepiej zainwestować w inne turbo ??
Czy nie będzie problemów w wyregulowanie tego ??
Auto będzie posiadało zawór EBC 3port Stratified.

Proszę mnie za bardzo nie cisnąć za temat <glupek2> <glupek2>

Załączniki:
WG zew.JPG
WG zew.JPG [ 130.9 KiB | Obejrzany 340 razy ]
WG zintegrowany.jpg
WG zintegrowany.jpg [ 280.77 KiB | Obejrzany 340 razy ]
04 Sty 2018, 13:48
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
temat spoko.
Śmigałem z kumplem co miał zewnętrzny WG TIALA w 200sx.. powiem CI, że jak otwierał sie to miazga była, jad prze okrutny (oczywiście w kwestii dźwięku). Bo rozumiem, że robiąc zewnętrzny WG odprowadzenie dajesz osobną rurą w dół?
Jeśli nie będzie CI przeszkadzał ryk, przy otwarciu, montuj zewnętrzny. Z ustawieniem też nie powinno być problemu, bo od tego masz regulację, lub możesz jeszcze wymienić sprężynę na twardszą, jak np za szybko będzie sie otwierał :)

04 Sty 2018, 15:51

Zobaczymy mam nadzieje że temat się rozwinie i ktoś coś podpowie.

04 Sty 2018, 23:12

Taki ciekawy pomysł mi wpadł. zewnętrzy westegate z podłączeniem do Downpipe a po drodze zrobić małą przepustnicę na scream pipe co wy na to. Tylko gdzie wyprowadzić te spaliny żeby nic pod maską nie zjarać.

06 Sty 2018, 10:54
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
Pod samochód. Kiedyś łapałem się z takim Leonem. Fajnie to wyglądało jak przy zmianie biegów pluło ogniem pod autem ;-)

07 Sty 2018, 07:24
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości