Obecny czas: 19 Sie 2018, 02:59

Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Diody na dzien 
Autor Wiadomość

Miejscowość: Białystok
Auto: Mazda Cx-7 powered by DISI-tune
Mazda6 GJ PY-VPS 2,5 SkyPassion
Nawet nie trzeba nic dokupować, zresztą diody w soczewce będą słabo świecić, przerabiałem już ten temat, aż sam zrobiłem płytkę z diodami o odpowiedniej średnicy.
Świecą już z dwa lata i nikt się nie czepiał, w najbliższym czasie planuję rozebrać reflektor i pomalować na czarno i przy tej okazji trochę to zmodyfikuje.

Image

Image

10 Mar 2013, 11:59
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Działdowo
Auto: Toyota corolla/GSXR1000
A to nie powinno być przypadkiem już fabrycznie na czarno? Masz jakieś inne reflektory?

10 Mar 2013, 16:56
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
M_E napisał(a):
A to nie powinno być przypadkiem już fabrycznie na czarno? Masz jakieś inne reflektory?

W M6 GG L3 chyba tak jest.

10 Mar 2013, 17:35
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: Działdowo
Auto: Toyota corolla/GSXR1000
emilioestewez napisał(a):
M_E napisał(a):

W M6 GG L3 chyba tak jest.

Nie zwróciłem uwagi , że to nie mps...

10 Mar 2013, 17:49

Witam ponownie,
tak jak obiecałem napiszę parę słów na temat modyfikacji.

Zacznijmy od początku, a właściwie od rozklejania lamp bo myślę że prawie każdy poradzi sobie z wyjęciem lamp z auta, a jeśli nie to lepiej żeby się za dalsze kroki nie zabierał ;)
Lampy faktycznie bardzo łatwo "rozpołowić" nawet nie trzeba ich wkładać do piekarnika, w moim przypadku wystarczyło podgrzać suszarką - i dobrze bo do piekarnika nawet się nie mieszczą :)
Po rozebraniu przyszedł czas na mycie i ogólne czyszczenie.
Przestroga dla osób które nie chcą malować środków, chrom którymi są one pokryte, bardzo łatwo schodzi podczas mechanicznego mycia, wystarczy mocniej przycisnąć i chrom się zmywa, bardzo łatwo go uszkodzić.
Na zdjęciu poniżej widać żarówki które zastosowałem do jazdy dziennej.
Są to zwykłe żarówki LEDowe do szaflek kuchennych, są przystosowane na 12V, mają w środku odpowiednie stabilizatory przez co nie przeszkadza im wyższe napięcie po odpaleniu auta. Wybór żarówek jest dość spory, ja wybrałem te które dają najwięcej światła, moje mają 170lm jedna i barwa zimna, bardzo dobrze są widoczne w dzień. Oczywiście taka modyfikacja nie ma homologacji więc montujemy to na własną odpowiedzialność, "niebiescy" mogą się przyczepić, jeśli się znają, ale przy obecnych różnego rodzaju świateł dziennych myślę że nie będzie problemu, nie są tak wyczuleni jak kiedyś.
Największy plus tych żarówek jest taki że są gotowe do montażu nie trzeba nic robić tylko odpowiednio podłączyć, co do żywotności, czas pokaże, zawsze można je zastąpić innymi. Cena ok 30zł sztuka.

Pora na soczewki od świateł mijania, lampy nigdy nie były wymieniane więc mają już sporo lat eksploatacji za sobą, soczewka miała dość gruby nalot czegoś w rodzaju kurzu i to z obu stron, wszystko bardzo łatwo wyczyścić zwykłym płynem do szyb.
Na odbłyśniku też spora warstwa kurzu, jednak podobnie jak w przypadku chromowanych środków trzeba bardzo uważać, bo chrom bardzo łatwo zmyć razem z kurzem.

Środki malowałem zwykłą farbą czarny mat do plastików, dwie warstwy, po wcześniejszym delikatnym zmatowieniu.

Polecam cały zabieg szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie, światła jest dużo, dużo więcej niż do tej pory, nie spodziewałem się aż takiej zmiany, poza tym linie odcięcia strumienia światła są bardzo ostre i wyraźne.

Jeżdżę już tak około pół roku i jak na razie bez problemów.

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 66.53 KiB | Obejrzany 3681 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 36.55 KiB | Obejrzany 3681 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 75.67 KiB | Obejrzany 3681 razy ]

28 Gru 2013, 11:34
Awatar użytkownika

Auto: VAZ-2107
Szkoda, że ciut bliżej nie mieszkasz, bo bardzo bym Cię namawiał na podobną operację u mnie. Może nawet bez tych diód, natomiast to odkurzenie soczewek brzmi bardzo atrakcyjnie - a nie mam miejsca ani umiejętności, żeby to samemu zrobić.

28 Gru 2013, 14:20
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda CX-7
Przyznam że uzyskałeś fajny ciekawy efekt. Mam takie pytanie. Z tego co zrozumiałem, taki wynalazek nie posiada homologacji i chcialem sie dowiedzieć, czy bardzo to się rzuca w oczy podczas jazdy?

30 Gru 2013, 14:55

Homologacji nie ma tak jak wspomniałem, w sumie jakoś specjalnie w oczy się nie rzuca, dopiero z bliska widać że to diody, jak się mijasz wygląda jak normalne światła.

Załączniki:
dzienne.jpg
dzienne.jpg [ 141.61 KiB | Obejrzany 3610 razy ]

06 Sty 2014, 11:40

Miejscowość: W-wa
Auto: Mazda 3 MPS BK 08'
W necie znalazłem jeszcze takie rozwiązanie do 3 BK. W opisie właściciel nie wspomina nic o diodach wiec trudno stwierdzić czy to pojedyncze diody czy pasek...

Załączniki:
ry=480o.jpg
ry=480o.jpg [ 44.05 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
ry=480.jpg
ry=480.jpg [ 39.83 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
06 Sty 2014, 12:45

aaa kurde zakochałem się :D świetna jest !

13 Lut 2014, 13:04
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość