Obecny czas: 10 Gru 2018, 07:51

Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Dziwne skrzypienie z zawieszenia. 
Autor Wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS BL
Dzien dobry panom.

Mam Problem z moją Mazdą 3 MPS Bl.

Ja Auto przez nic stoi i jest rankiem zimne to na lewym skrecie na drugim biegu jak daje gwałtownie gas i zhodze z gazu to coś skrzypi / trzeszszczy z lewej strony zawieszenia.

Jest to tylko na lewym skrencie np. na rondzie i tylko jak po Maską jest silnik zimny. 20 km puźniej jest cisza.

Wahacze i przegłuby stabilizatora zmieniłem już na nowe i dalej trzeszczy.

Co tam sie może ruszać jak mam na lewym zakrecie skręcone koła na lewo przy zimnym silniku?
Trzeszczy jak sparciała guma? Czy może to być lewy amortyzator? Odgłos jest z lewej strony.
Albo może guma od łożyska na amortyzatorze , kture jest przeykrecone trzema śrubami do karoserji?

Prosze o pomoc.

18 Sty 2018, 06:02
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL 2009r.
U mnie w BK tak skrzypialo przy skrętach na zimnym tylko że w lewo i prawo. Na forum wyczytałem, że możliwe że to szpera. Po wymianie oleju w skrzyni się uspokoilo.

18 Sty 2018, 11:40
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Szpera przy skręcie raczej wyje niż skrzypi. U mnie też przy niskich temperaturach coś skrzypi podczas ruszania. Zawiecha też poskrzypuje. Nie jest to miłe dla ucha ale jak silnik się nagrzeje, większość z tych irytujących dźwięków znika.

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

18 Sty 2018, 12:00
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL 12'
Szpera raczej powinna odzywać się na ciepłym kiedy olej jest gorący i rzadki...co oznacza na skręcie, pół obrotu czy więcej?

Jedna strona nie bardzo mi pasuje do skrzyni, raczej szukałbym w zawieszeniu, pytanie co na podnośniku, czy bez obciążenia również.

18 Sty 2018, 17:01

Dziekuje za porade.

Dzisiaj po pracy przy zimnym motorze i karoserji odrazu wjechałem znowu na Rondo więc znowu koła na lewo skrecone i jak dawałem gaz i odrazu z gazu shodziłem to głosno było słychać skrzypieine gdzieś przy amortyzatorze. Wydaje mi się że albo sprężyna skrzypi albo u gury armotyzatora to gumowe lożysko kture jest przykręcone trzema śrubamy do karoserji. Spreżyne wieczorem oglądałem i nie jest peknięta a łożysko posikałem sprayem silikonowym, może to coś da.

A pare kilometruw puźniej jak sie silnik troche zagrzał to była znowu totalna cisza.

18 Sty 2018, 19:15
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
Może to amortyzator? U mnie którejś zimy jak stał na mrozie to było to samo. Szukałem przyczyny i nic nie znalazłem. Ponoć taki urok amortyzatorów mazdy.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

18 Sty 2018, 19:39

No może faktycznie amortyzator. Dopuki to tylko przez pare kilometruw jest to hyba to narazie tak zostawie.

Jak bedzie kiedyś gorzej to wtedy wsadze amortyzatory Firma Koni a spreżyny h&r .

19 Sty 2018, 05:55

Dzisiaj wjechałem na kanał oglądnąć zawieszenie bo mnie to zkrzypienie na zimnym silniku wkużało.
Śruby od nowych wachaczy dociagłem na 150 Nm, hyba w Autohauzie za słabym momentem dokręcili.
Do tego poduszke po stronie kierowcy, na kturej jest zawieszona skrzynia bieguw, wziąłem i zalałem sprayem silikonowym i od tego czasu jest cisza.

Teraz nie wiem czy to była przyczyna poduszki, czy tych śrub od wachaczy kture było za słaby dokręcone.

Czy ktoś z was musial już też wymieniać poduszke po strony kierowcy?

20 Sty 2018, 13:56
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Poduszkę od strony rozrządu wymieniasz jeżeli wywali z niej ole,j ewentualnie, kiedy guma będzie miała duże oznaki zużycia (spękania)

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

20 Sty 2018, 14:09

Ok a od strony skrzyni biegów? Bo o tą strone mi chodzi. Kiedy poznać że ma dosyć?

20 Sty 2018, 17:13
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość