Obecny czas: 16 Lis 2018, 16:32

Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
 [3 BK / BL] Tarcze i klocki przod 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
U mnie seryjne tarcze i klocki wytrzymały jakieś 55k ;) Aktualnie mam HPSy i jestem zadowolony, napewno jest różnica na plus w stosunku do seryjnego klocka.

10 Lut 2013, 11:09
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: wuwua
Auto: MPS 6 --> EVO 6--> CLA 45
M_E napisał(a):
gucior napisał(a):

a tarcze od hamowania z 200 km/h pogną się każde, bez wyjątku. dziwne, że w ogóle tyle przejechały.

Od hamulców wymaga się gotowości w każdych warunkach i o każdym czasie....
.

i w tej kwestii DS 2500 z DBA uważasz, że się nie sprawdza? tzn na zimno nie działa czy na ciepło czy je przegrzałeś i pedał nurkował?

10 Lut 2013, 11:17
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Działdowo
Auto: Toyota corolla/GSXR1000
Sprawdza się i to bdb. Nie ma zastrzeżeń co do hamowania . Tyle, że wg mnie nie jest to trwały zestaw i w dupowozie tak średnio pasuje. Hamulce nigdy nie były przegrzane z resztą nie miałem do tego nawet okazji gdyż ono w zasadzie tylko długie trasy robi. Lata po autostradach po całej europie. Nie bywa na pojeżdzawkach ani nie jest upalane po mieście od świateł do świateł. Warto dodać , że sam klocek jest trwały jego zużycie jest powolne aż mi go szkoda teraz wymienić na nowy bo jest go jeszcze sporo, ale wydaje mi się że lepiej dla mnie będzie jeśli będzie współpracował z oem tarczą.

10 Lut 2013, 11:52
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
glowix napisał(a):
Emil nie hamuje dopoki nie dojedzie na miejsce. Ot cala filozofia....

Filozofie Ty jeden Ty <lol> A jak już hamuję - to siłą woli i czasami używam KERSu :D
Normalnie jeżdżę ! Jak biały ludź <zeby>

10 Lut 2013, 15:27

Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3 MPS BL
Potrzebuję wymienić przednie spowalniacze w BL'u. Tarczę będę brał oryginały a klocki HPS'y. Tarcze mam wycenione na 800 zł u Rikiego, a klocki znalazłem za lekko poniżej 400 zł u tego kolegi: http://www.poturbowani.pl/p/698/20929/k ... iczny.html
Znacie jakieś inne miejsca, gdzie można te graty kupić w lepszej cenie?

17 Kwi 2015, 11:41
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Marcinmps napisał(a):
Potrzebuję wymienić przednie spowalniacze w BL'u. Tarczę będę brał oryginały a klocki HPS'y. Tarcze mam wycenione na 800 zł u Rikiego, a klocki znalazłem za lekko poniżej 400 zł u tego kolegi: http://www.poturbowani.pl/p/698/20929/k ... iczny.html
Znacie jakieś inne miejsca, gdzie można te graty kupić w lepszej cenie?

IMO klocków HPS wyraźnie taniej nie kupisz, tarcz oryginalnych nie szukałem

17 Kwi 2015, 11:52
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Panowie czy klocki Hawk HPS HB549F.702 też piszczą przy hamowaniu? Kto ma (bądź miał) je założone? Kończą mi się klocki z przodu i mam dylemat co wybrać. Te, które mam obecnie (nie wiem nawet co to za ujowstwo) hamują tak sobie i kurewsko pylą. Praktycznie po kilkudziesięciu kilometrach felga robi się czarna. Dlatego zależy mi, żeby w miarę dobrze to to hamowało i nie brudziło felgi po każdej przejażdżce. Polecacie coś jeszcze oprócz HPSa?

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

12 Paź 2015, 11:49
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
ja jeżdżę póki co na zwykłych TRW, bo nie było nic innego akurat jak potrzebowałem robić wymianę. Pylą i pewnie nie są tak dobre jak HPS, ale za to są tanie i nie piszczą. Poza tym hamują bez rozgrzewania itp - do cywilnej jazdy są ok.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

12 Paź 2015, 13:47
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
ja mam hawk, i nic nie piszczy <spoko>

12 Paź 2015, 18:39
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Auto: Mazda 3 MPS BL
pytanie do specjalistów :}
z przodu założone tarcze Zimmermann + klocki Black Diamond Predator.
Wszystko zamawiane po VINie, plug&play.

Zauważyłem małą przypadłość - jak pojeżdżę i wbijam wsteczny i gdy jadę do tyły przy małej prędkości i zahamowaniu słychać puknięcie. Jakby klocek się przesuwał, był luźny albo zacisk czy coś..
Tarcze i klocki sam sobie wymieniałem, ale sprawa jest tak prosta, że chyba nie mogłem nic źle złożyć :]

Czy ktoś miał podobny przypadek? Czytam na necie, jedni piszą że to się zdarza i z tym trzeba żyć, ale jak dla mnie to nie powinno być luzu w hamulcach nigdzie. Może blaszki ponaginać? W najbliższy weekend zdejmę koło i zobaczę co tam jest grane.

11 Mar 2016, 10:31
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości