Obecny czas: 18 Lip 2018, 22:57

Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Zawieszenie & hamulce 
Autor Wiadomość

Miejscowość: Kraków
Auto: 6mps
myśle nad jakimś zawieszeniem do swojego samochodu ..
znajomy ma 6mpsa i auto mu leży na ziemi.. i próbuję dojść do tego co on tam ma ..
słuszałem o pakietowym zawieszeniu bilsteina??? prawda to? to były same spręży czy tez amory?.. bo generlanie taki prześwit by mi odpowiadał ..

a czy ktoś z was próbował jakieś inne zawieszenia ? tein? (w sumie to nic specjalnego) ale cokolwiek (nie chinol) .. poza kw ..bo już na takim jeździłem zawieszeniu i plomby wypadają ...

a co do hamulcy.... próbowaliście modzić jakieś zaciski? .. mam dostęp do brembo przednich z evo9 .. sądzę, że nie powinno być większych problemów z przeróbką.. ale czy ktoś już przez to przechodził? jak nie to bedę musiał samo kombinować .. ;P

02 Lip 2011, 23:36
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
Ja jezdze na Bilsteinach + sprezyny Eibacha. Jak chcesz nizej, to celuj w sprezyny H&R, mazdaspeed, albo cobba(nie wiem, czy jeszcze je robia).

Na moim zestawie jest twardo, ale do przezycia.

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

03 Lip 2011, 00:13

w civicu miałem taki zestaw b8+eibach prokit.. wiem że słabe porówanie .. ale dla mnie to zawieszenie nie wyrabiało ..więc podejżewam, że tu też będe miał takie odczucie ..

musze się dowiedzieć w zaprzyjaźnionej firmie czy AST robi gwinty do 6mpsa.. to ten zestaw ryje beret miałem to kupować do civica.. .
niesamowicie wybiera nierówności niema mowy o podskakiwaniu na nierównościach .. przechylaniu .. w końcu jest to zawieszenie pokroju proflexa i nawet z nim porównywane .. tylko 3/4 niższa....

03 Lip 2011, 08:59
Awatar użytkownika

1. Seyjne amorki w MPSie daja rade, do obnizenia wystarcza sprezyny
2. Wychylenia - zdecydowanie lepszy efekt da zainstalowanie aftermarketowych stabilizatorow oraz sprezyn
4. Zmiany majace na celu poprawic trakcje i szywnosc zaczalbym od tylnej poduchy silnika :)

PS. B8 sa zdecydowanie sztywniejsze od B6. Te drugie sa tylko nieco twardsze od seryjnych. Zalozylem je tylko dlatego, ze mialem wyciek w jednym z amorkow - a to byla tansza opcja od ori.

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

03 Lip 2011, 09:19
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Burdoror napisał(a):
PS. B8 sa zdecydowanie sztywniejsze od B6. Te drugie sa tylko nieco twardsze od seryjnych. Zalozylem je tylko dlatego, ze mialem wyciek w jednym z amorkow - a to byla tansza opcja od ori.

mała uwaga - B8 = B6 przystosowane do wiekszych obniżeń

03 Lip 2011, 09:21
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

eee b8 jest zdecydowanie twardsze od b6 ... to akurat porównywałem .. tylko amor był krótszy

no właśnie myślę o sprężynach .. ale ja jestem taki, że nie przemawiają do mnie aftermarketowe spręzyny do serynego amora..

co z tą poduchą?? .. poliretan dać ?? czy stara szkoła klej do szyb xD
jaka firma robi staby? whiteline? ...

03 Lip 2011, 09:24
Awatar użytkownika

wkladki poli-sroli - to IMHO wiecej zachodu, niz pozytku ;)
Polecam TRZ DogBone, ale tez StreetUnit robi,a ostanio SURE atakuje rynek - i mowie o pelnycj poduchach, nie tylko wkladkach.

Stabilizatory robia whiteline, corksport, James Barone Racing, Hotchkis, tripoint tez chyba robi

Tylko,z e ja mowie o MPS3. Nie mam pojecia, jak z "szostka" to wyglada.

03 Lip 2011, 09:34

dzieki za wszelkie info .. dla mnie poprostu to nowy samochód i nie wiem za bardzo gdzie szukać .. hondy mam w jednym palcu .. i jakieś evosrevo też czy sti .. ale mpsa dopiero się ucze <nauka>

03 Lip 2011, 09:38
Awatar użytkownika

Miejscowość: wuwua
Auto: MPS 6 --> EVO 6--> CLA 45
ja mam założone sprężyny Eibach Pro Kit & tylny stabilizator 24 mm WL
Po tych zabiegach auto znacznie mniej się wychyla, ryj nie ucieka, jest bardziej sprężyście, dużo więcej informacji dociera spod dupska & kierownicy.
tam gdzie ja szukałem gwintu sensownego do 6gg nie oferowali - wszystkie które widziałem miały jedynie regulowaną wysokość a to ch%#& nie gwint.

04 Lip 2011, 10:11

orientuje się ktoś czy zacisk z rx7 FD3S czterotłoczkowy podejdzie do 6mps?

12 Sie 2011, 09:41
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość