Obecny czas: 22 Lip 2018, 21:17

Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 [6 MPS] Jakie polecacie tarcze i klocki? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Auto: 6MPS
A hamowałeś tak do oporu ze sporych prędkości? Ze 2x pod rząd? Przy "normalnej" jeździe HPSy żyły, nie było z nimi problemów, hamowały i to nawet dobrze w nagłych przypadkach ale przy miejskich prędkościach i nie za często musiałem je sprawdzać ;) Kilka min "prawie torowej" jazdy i się ugotowały, spodziewałem się dużo lepszych osiągów...
Co ciekawe od wymiany tarcz i klocków (ze 2-3k km temu) trochę mi przeszkadzało dość miękkie działanie hamulców ale myślałem, że mam zapowietrzony układ albo stary płyn (bo i tak zbierałem się za wymianę jak dostanę przewody w stalowym oplocie) - po wymianie przewodów, płynu, odpowietrzeniu itp pierwsze testy i dalej miękko, mocniejsze testy i się ugotowały :)
Zamówiłem sobie Pagidy (tanie) i porównam - pewnie w przyszłym tygodniu napiszę co wyszło.

17 Sty 2015, 00:27
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Zdarzyło mi się w ubiegłym roku zahamować na HPS'ie ze 140 do 0 i po tym zabiegu hebel działał dokładnie tak samo jak przed, aczkolwiek zachowania tych klocków przy jeździe torowej nie sprawdzałem. Niemniej jednak parę razy przewinęła się już tutaj czy na innych forach opinia, że hamulce w 6 mogły by być lepsze, więc takie zachowanie może być nie tylko winą samego klocka.

17 Sty 2015, 13:20
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Nie pamiętam z jakich prędkości ale musiałem mieć takie hamowania i nigdy nie miałem sytuacji że zabrakło mi hamulca. Dwa razy byłem na rozecie u Wróbla (http://www.rspw.pl/rozeta-wrobla/)

Image

na tych klockach i też nie odnotowałem najmniejszych problemów. Może faktycznie w 6tce się nie sprawdzają z uwagi na różnicę w wadze i budowie układu.

17 Sty 2015, 14:47
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości