Obecny czas: 18 Paź 2018, 14:56

Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Vesratuner vs AccessPort Cobb 
Autor Wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS
Sorrki że zawracam gitarę ale zaczął się mały problem, miałem na dniach zamówić AC cobba ponieważ stoję z modami i powoli chciałem robić mapy i wszystko stopniowo ogarniać niestety cobb zablokował swój program i mają coś jakiś kurs robić żeby móc z niego korzystać i trzeba wybulić dodatkowo choć to ma się wyjaśnić na dniach. Z tego powodu AC jest trochę niezbyt przydatny jak się chce samemu coś podziałać. Pytanie moja ci co mają Versatuner czy warto iść w cobba wydac kasy i potem podatkowo na kurs i program czy jeździć na versa z lapkiem. Wiem że cobb ma swoje gotowe mapy pod dane modyfikację nie wiem jak versa bo jeszcze nie ogarnąłem a chodzi mi też o to żeby pokasować czeki i inne bajery.

25 Lip 2016, 20:37
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 DISI L3 VDT 2010
Ale chcesz własne auto stroić w Cobbie, czy robić innym ECU tune? Ja tą zmianę polityki Cobba inaczej chyba zrozumiałem (może błędnie). Z tego co ja zrozumiałem, to w dalszym ciągu będziesz mógł sobie sam zmieniać mapę. Nie będą Ci mogli zmieniać mapy inni ludzie / e-tunerzy bez licencji Cobba. I to dla tych e-tunerów mają być te kursy o których piszesz chyba. Tj. Cobb chce mieć sieć certyfikowanych e-tunerów, którzy będą przez nich specjalnie przeszkoleni. Ci e-tunerzy dostaną w zamian za hajs i szkolenie, specjalną wersję Accestunera, która będzie działać z wszystkimi autami. Indywidualny gość, bez certyfikatu / szkolenia, będzie miał wersję Accestunera bez możliwości robienia map innym ludziom. Ale z tego co rozumiem, w dalszym ciągu będzie mógł modzić własną mapę, na własną odpowiedzialność.

Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. Tak to przynajmniej rozumiałem jak ostatnio o tym czytałem, a minęło od tego czasu już ze 2 miesiące i było w necie więcej spekulacji niż oficjalnych informacji od cobba.

Tak czy inaczej - moim zdaniem jest to zła decyzja Cobba, nakierowana na zbyteczną próbę kontrolowania e-tunerów. I pod tym względem, pewnie versatune jest teraz lepszym zakupem. Z doświadczenia znam tylko Accestunera, więc o walorach użytkowych Versatune niech się wypowie ktoś inny.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

25 Lip 2016, 22:14

Dzięki za odpowiedź. Właśnie za dużo spekulacji i niby ma się wyjaśnić w ciągu paru miesięcy bo szczerze wolał bym iść w cobba ponieważ więcej osób go ma opanowanego i zawsze ktoś prędzej pomoże niż w versa. Zobaczymy narazie czekam jeszcze ale nie chce stać z modami bo leżą w garażu i zaczynają wołać.

Mam nadzieje że jest tak jak piszesz z tymi e-tuneram bo chyba program ogólnie zablokowany teraz jest jak się nie mylę.

26 Lip 2016, 08:23
Awatar użytkownika

a jakie mody wstawiasz z ciekawości?

tak na marginesie - jak znam temat software`u i próby ingerowania w swobodę działania, tak jestem przekonany, że ta narzucona blokada nie wyjdzie cobbowi.
Po pierwsze pewnie stracą klientów - bo nie po to ludzie kupowali AP żeby teraz nie móc dawać mapek do modyfikacji i kto wie, czy sami nie przywrócą stanu pierwotnego.
Po drugie - ludzie to nie idioci, minie góra tydzień i w internecie pojawi się instrukcja jak sobie to wszystko na nowo odblokować. Pozostanie tylko niesmak.

Na tą chwilę powiem tylko, że aplikacja i wgrywanie map działa. Powyłączane mam też wszystkie auto-updatey - zarówno AP jak i softu Access tunera, licząc, że zmiany mnie nie dotkną i będę mogł dalej w spokoju wgrywać sobie mapki od e-tunera.

1xZZB, turbo BNR Stage 1, Autotech HPFP, Cobb v3 AccessPort, SSG high flow cat Downpipe, CPE xflex RMM, RSB Whiteline, HTP 3'' intake, OZ Ultraleggera + 235/40/18 Dunlop sport Maxx, NGK LTR7IX-11, TMIC 3", Short Shift plate, axel-back Magnaflow, J-TUNED

26 Lip 2016, 09:04
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Sprawa wygląda tak, że COBB bodajże w maju zablokował możliwość pobierania nowych instancji AccessTunera, natomiast wszystkie dotychczasowe instalacje działają normalnie. Oczywiście powody takiego działania są strasznie mętne, a jak nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście chodzi o kasę. COBB zapewne dołoży kilka usprawnień do nowego oprogramowania, ale dodatkowo obciąży każdego opłatą za "szkolenie", która ma wynosić $100-150 i niestety nie chodzi tutaj tylko o tunerów, ale o każdego użytkownika. Puki co na COBBa spadła fala krytyki, więc poczekał bym na rozwój sytuacji, możliwe że pod wpływem presji wycofają się z tego pomysłu. Jedyna opcja na teraz w przypadku AP, to zakup urządzenia razem z plikiem instalacyjnym ATRa. Natomiast jeżeli chodzi o Verse - nie mam doświadczenia w pracy z tym oprogramowaniem, ale kiedyś robiłem rozeznanie i wychodziło na to, że funkcjonalność jest zbliżona do AccessTunera, niestety minus jest taki, że wszystko robisz z laptopa, czyli nie masz możliwości szybkiego logowania i podglądania parametrów jak w przypadku AP co jest moim zdaniem dużą wadą, tym bardziej, że oba produkty są praktycznie w tej samej cenie (jeżeli dobrze pamiętam). Oczywiście mówię ze swojej perspektywy, bo jeżeli AP czy Versa ma być tylko narzędziem do wgrania gotowej mapy przez e-tunera, to nie ma znaczenia na które się zdecydujesz.

26 Lip 2016, 10:10
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
pytanie czysto teoretyczne, a nie można spiąć versa z jakimś tabletem i mieć podgląd parametrów na stałe? (oczywiście uprzednio montując go w miejsce seryjnej nawigacji ;) )

26 Lip 2016, 10:44
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Teoretycznie pewnie by się dało, praktycznie nie ma to sensu ze względu na koszt takiej instalacji.

26 Lip 2016, 11:36
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Czyli narazie czekam jak sytuacja się rozwinie. Wolałbym cobba bo raczej większą pomoc bym uzyskał od naszych np Feata w celu nauki i rozgryzienia paru problemów.

Mody to w garażu czaka wydech, IC i miałem zamawiać dolot HTP ale narazie odpuszczam i czekam, postaram się za to w tym czasie po ogarniać pierdoły i internalsy przynajmniej.

26 Lip 2016, 12:26
Awatar użytkownika

no internalsy powinny się znaleźć raczej szybciej niż później. Zwłaszcza jeśli z wydechem wycinasz jakiegoś kata albo robisz downpipe cały.

26 Lip 2016, 12:37

Kata już ni ma a w garażu downpipe 3" i cały wydeszek też będzie 3 " wiec trzeba zamawiać

26 Lip 2016, 12:56
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość