Obecny czas: 21 Lut 2019, 13:49

Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Logowanie jakie parametry 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Auto: 3 MPS BK Black
Albo masz zwaloną mapę albo BPV nie trzyma Ci ciśnienia czyt. nie zamyka się do końca i puszcza non stop powietrze z powrotem w dolot przez co turbo nie może zbudować odpowiedniego boostu.

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

03 Kwi 2017, 15:36
Profil Wyślij prywatną wiadomość

Miejscowość: Zabrze
Auto: MazdaSpeed3 BK
Idzie jakoś samemu sprawdzić czy ten zawór się nie zamyka bo mam już dosyć zabrskich mechaniorów wg których wszystko jest w porzadku

03 Kwi 2017, 15:53
Awatar użytkownika

Jedyne co możesz zrobić to wykręcić BPV (raptem 2 śrubki) i naciskając z odpowiednią siłą na tłoczek sprawdzić czy otwiera się płynnie bez zacięć i z odpowiednim oporem. Musisz użyć dość dużej siły, żeby go ruszyć. Chyba że masz walniętą sprężynę w nim to powinieneś to wyczuć. Innej metody nie znam

ECU Mod Stage 3 by DISITune , SRI CorkSport Stage 2, HAWK HPS, Zimmermann Sport, Bilstein B6 przód, Bilstein B8 tył, NGK LTR7IX-11, TMIC StreetUnit, Autotech internals, Turbo hybryda by Perun, Turbosmart BPV, 325KM 471Nm

03 Kwi 2017, 16:17

Jutro sprawdzę to w garażu. Gdyby ten zawór był trzasniety może być zamiast niego hybryda z pro perfectu?

03 Kwi 2017, 16:40
Awatar użytkownika

Odezwij się do Torka, bo z tego co pamiętam to on miał kiedyś w swoim ex MPSie ten zawór.

03 Kwi 2017, 16:51
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
Ja miałem Greddy BPV. a nie Properfekta ;)

Engine made by Dziak Motorsport, Wiseco pistons, Manley rods, GTX2871R, BOV Properfect, WG Tial, King bearings, JBR3' Intake, 3b Map, Autotech, 3,25'DP, 3' exaust, Cobb AccessPort, Turbotimer, FMIC 600x300, Damond egr delete kit, Damond oil Catch can stage 3, CPE injector seals, ACT 6 Puck Clutch Kit with Prolite Flywheel, H&R Monotube, Strojenie Disi Tune. ***HP, ***Nm

03 Kwi 2017, 20:08
Awatar użytkownika

torek napisał(a):
Ja w poprzednim aucie miałem properfecta. I złego słowa powiedzieć nie można. Działa, powietrze upuszcza (i to caaałkiem głośno). Gwarancja jest z tego co pamiętam dwuletnia, więc w razie problemów można odesłać na serwis - bo firma z Polski.
A dźwięk był mniej więcej taki:
https://www.youtube.com/watch?v=1vkkEKBs_tM

Fakt, nie doczytałem, że nie chodziło o MPSa ale ponoć miałeś zawór tego producenta. Kłamczuch :P

03 Kwi 2017, 22:08
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Auto: Speed6
hehhe ale to był zwykły type I więc nie wiem, jak się sprawuje.
Ale fakt, problemów z nim nie miałem <spoko> <zlosnik>

Engine made by Dziak Motorsport, Wiseco pistons, Manley rods, GTX2871R, BOV Properfect, WG Tial, King bearings, JBR3' Intake, 3b Map, Autotech, 3,25'DP, 3' exaust, Cobb AccessPort, Turbotimer, FMIC 600x300, Damond egr delete kit, Damond oil Catch can stage 3, CPE injector seals, ACT 6 Puck Clutch Kit with Prolite Flywheel, H&R Monotube, Strojenie Disi Tune. ***HP, ***Nm

04 Kwi 2017, 08:29

Sprawdzałem ten tloczek wciska się i po chwili wraca na miejsce. Nie pozostaje nic innego jak odwiedzic Mirka w Krakowie. Jest możliwość że może być coś z węzykiem który leci od dolotu do ebcs? Byc moze jest zapchany lekko, mieli mi go wymienić a zostawili, nie wiem tylko czy to może dawać takie objawy.

04 Kwi 2017, 13:26
Awatar użytkownika

rober napisał(a):
Sprawdzałem ten tloczek wciska się i po chwili wraca na miejsce. Nie pozostaje nic innego jak odwiedzic Mirka w Krakowie. Jest możliwość że może być coś z węzykiem który leci od dolotu do ebcs? Byc moze jest zapchany lekko, mieli mi go wymienić a zostawili, nie wiem tylko czy to może dawać takie objawy.

Jak to? Dopiero po chwili wraca na miejsce? On powinien otwierać się płynnie pod dość dużym naciskiem palca i od razu wracać na miejsce razem z palcem. Nie tak, że Ty go wciśniesz a on dopiero po chwili wraca. Jeżeli tak jest to masz zwalony BPV.
EBCS steruje doładowaniem więc jeżeli któryś z wężyków jest uszkodzony/zapchany to sterowanie jest automatycznie zaburzone.

04 Kwi 2017, 14:28
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość