Obecny czas: 26 Maj 2018, 00:55

Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Mazda 3 MPS BL 2012 - logi z AccessPORT 
Autor Wiadomość

Miejscowość: Pomorze Zachodnie
Auto: Mazda 3 MPS (BL) Black Mica
Witam !

Po zakupie AP i jego zainstalowaniu zrobiłem logi WOT na 3 i 4 biegu (paliwo Shell V-power Racing 100), no i martwi mnie trochę KR. Co o tym myślicie? Na amerykańskich forach czytałem że nie powinno być KR podczas WOT. Co można zrobić - zimniejsze świece, sprawdzić dolot czy szczelny? I jakie parametry w ATR trzeba by ewentualnie zmienić żeby to poprawić. Z góry dzięki za pomoc.
Samochód: 2012 Mazda 3 MPS (BL), bez modyfikacji mechanicznych (stock)
Modyfikacje: COBB AccessPORT
Mapa: Stage1 98 v2.32

http://www.mediafire.com/view/m73w8xy80ywb8dz/3bieg.xls
http://www.mediafire.com/view/xdjr9y22jyoscfd/4bieg.xls

09 Mar 2014, 20:53
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
Po pierwsze primo to przełącz w menu AccessPorta jednostki na Metric w/ AFR. Standardowo masz ustawione na Imperial a to dosyć słabo się analizuje.
Po drugie. Z tego co widzę to praktycznie od razu po wrzuceniu mapy zacząłeś robić logi.
Pierwsze co proponuję zrobić to wrzucić tą samą mapę jeszcze raz (chodzi o wymazanie w ECU wpisów LTFT), zrób bez ciskania na spokojnie chociaż 15-20 kilometrów (na tym dystansie niech będzie zawierało się chociaż 2-3 krotne wyłączenie zapłonu). Dopiero po tym dystansie zrób logi na 4-ce (z poprawnie ustawionymi jednostkami... ;) ).
Z czego wynika to ćwiczenie ? A z tego że zdarzają się sytuacje w których tuż po wrzuceniu mapy kiedy ECU nie zrobiło jeszcze pierwszych wpisów LTFT pojawia się tendencja do dzwonienia. Ot - taki fiuczers.
Działaj :)

10 Mar 2014, 18:18
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Zostawiłem na Imperial bo wszystkie dokumenty (m. in. datalog guidance) na stronie Cobba są w tych jednostkach i łatwiej mi było cokolwiek porównać. Ale zmienię jak mówisz dla łatwiejszej analizy.
Niestety, te logi nie były robione zaraz po wgraniu mapy ale po 2 dniach jeżdżenia po mieście i w trasie około 300 km. Teraz chyba wgram Safe Map i sprawdzę czy mi też jakieś KR wyskoczą. Albo może z inną benzyną spróbować - ktoś mi kiedyś powiedział, że V-Power Racing 100 słabo schodzi i dlatego długo leży w zbiornikach.
A później spróbuję jeszcze raz wgrać Stage 1 98 i zrobić tak jak radzisz. Szkoda że nie można robić logów AP na stockowej mapie, ciekawe czy na niej też stuka.

10 Mar 2014, 20:15
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
chorazy3 napisał(a):
Albo może z inną benzyną spróbować - ktoś mi kiedyś powiedział, że V-Power Racing 100 słabo schodzi i dlatego długo leży w zbiornikach.

Przetestowanie innego paliwa jak najbardziej wskazane.
chorazy3 napisał(a):
Szkoda że nie można robić logów AP na stockowej mapie, ciekawe czy na niej też stuka.

Ktoś Cię wprowadził w błąd. Można. Wrzuć mapę Stage0 którą masz dostępna na stronce COBBa :)
Pomysł ze zlogowaniem stocka też OK.

10 Mar 2014, 20:34
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Wielkie dzięki za pomoc.
Podziałam jeszcze z mapami, paliwem i zobaczymy.

10 Mar 2014, 20:41
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość