Obecny czas: 21 Wrz 2018, 18:48

Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Coś co brzmi jak odcinka przy WOT przez biegi 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: Almera 1.8
???

09 Gru 2014, 12:54
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
Pavko napisał(a):
Szkoda tylko ze Cobb schodzi tak na psy a zapowiadalo sie dobrze.

Czytaj ze zrozumieniem. W tym przypadku akurat podpieraliśmy się ATR-em COBBa bo MazdaEdit miała pewne nazwijmy to niedociągnięcia.

Pavko napisał(a):
Traca klientow ktorzy sie wyzbywaja tych malych pudelek na rzecz Versy.
Ale to juz inna bajka <niewiem>

Ciekawe rzeczy piszesz. A czemu się wyzbywają jak to nazywasz tych małych pudełek ?

09 Gru 2014, 13:08
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Auto: Evo IX
Akurat przeczytalem ze zrozumieniem a ja nawiazywalem do samego Cobba. Zreszta pisalem ze to osobna bajka. Wystarczy porownac co oferuje program Versy i Cobba i wszystko jasne bedzie. Versa sie rozwija i zabiera Cobbowi klientow a Cobb pytany czy zrobi ten sam update odpowiada ze nie planuje. Czyli nie dba o swych klientow. Jedyny plus tego Cobba taki ze jest maly i mozna go wozic na codzien i jest ok na podstawowe mody. Do Versy trzeba miec laptopa juz co nie jest na reke kazdemu dlatego DashHawk musi robic za monitoring jak ktos chce. Versa ma wiecej opcji i pozwala na wiekszy tuning w tych czasach. Kwestia wyboru i modow jakie sie ma w planie :)

09 Gru 2014, 13:49
Awatar użytkownika

Auto: quattro
Rozumiem kolego, że używałeś zarówno ATRa (COBB) jak i Versy, wystroiłeś własnoręcznie przy ich pomoc swoje auto i okazało się, że Versa pozwala na "większy" tuning, auto Ci lepiej idzie, masz wykresy z hamowni, logi - jednym słowem jakieś konkretne argumenty oprócz głupiej gadki? Co do funkcjonalności nie będę się spierał, Versa ma kilka dodatkowych ficzerów, aczkolwiek w mojej ocenie są to w większości zupełnie bezużyteczne rzeczy, którymi Versa próbuje nieudolnie przyciągnąć klientów, co zresztą im nie wychodzi, bo w stanach (które są największym rynkiem speedów/MPSów) ich soft się nie przyjął i pomimo 3 letniej obecności na rynku ludzie dalej korzystają i wybierają COBBa. W sumie nie ma się co dziwić, w cenie Versy COBB oferuje soft o praktycznie takich samych możliwościach, a do tego dodaje bardzo dobre urządzenie pozwalające na monitoring parametrów, logowanie itp. Jeżeli jestem w błędzie to mnie popraw, chętnie wysłucham Twoich argumentów, z Versy nigdy nie korzystałem, chociaż kiedyś rozważałem zakup (kiedy COBB był jeszcze u nas niedostępny).

09 Gru 2014, 15:10

Tak przed Versa jezdzilem na dwoch innych programachi i co to ma do tego ? <lol>
Program jak program jak sobie wystroisz tak bedziesz mial. Na zwykle mody byle program da rade. Nie powiem ze Cobb byl zly wczseniej ale nie nadaza za Versa juz niestety i przez to traci klientow. A tu wlasnie chodzi o te wszystke nowe opcje co daje Versa a Cobb ich nie ma i nie bedzie miec. Oficjalnie widzialem kopie emaila od Cobba i potwierdzili ze tego nie ogarna, wygladaja na zagubionych. Poczekaj jeszcze chwile i sie przekonasz. Plusem Cobba jest to ze zrobili urzadzenie ktore loguje i mozna urzywac jako monitora podczas jazdy. Co z tego jak i tak go musisz podpiac do kompa zeby cokolwiek zrobic w mapie. Jak masz dobrze auto wystrojone to nie musisz go monitorowac kolego. Wiesz w ogole jakie masz opcje w Versa vs Cobb teraz ? Zagladnij na forum Versy i zobacz. Zaloze sie ze nie bo zostales z Cobbem i myslisz ze nie ma nic lepszego juz. Czy Cobb tak dba o swych klientow ze im odpowie na email w ciagu godz a nawet. Wszystko sie zbiera i Cobb musi podarzac za innymi albo zginie na rynku. Taki jest rynek dzisiaj. Jesli Tobie nie sa potrzebne dodatkowe opcje ktore Versa oferuje to masz problem z glowy. Mnie akurat one sie przydaja i super ze cos takiego zrobili. Ja juz dzisiaj nie musze laptowa wozic zeby logowac przez Verse. Zapewne tez nie wiesz jak. <zeby> Najpierw proponuje dobra edukacje a pozniej porownamy Versa vs Cobb <diabełek> . Nie wmawiaj mi ze Cobb jest best na rynku bo jego czasy minely. Jak mowilem na podstawowe mody byle co bedzie dobre ale jak sie chce nowszych opcji i wieksze turbo niz k04 to Versa ma w tej chwili wieksza przewage nad Cobbem. Steve i Ugnius dbaja o swoich klientow i nie gadaj ze w USA sie Versa nie przyjela. Wejdz sobie na Mazdaspeed forum i zobacz sam. Do tego masz super tunerow w usa p(pewnie ich nie znasz nawet) i zobacz czy nie mapuja na Versie.
Wykresy gowno Ci tu dadza bo jak wezmiesz Cobba, Verse, Mazdaedit czy Ecuteka i przy tych samych samych modach osiagniesz to samo, zalezy od tunera oczywiscie. Chodzi o to jakie dodatki Ci dany program oferuje i jakie mody planujesz.
Jak planujesz podstawowe opcje i k04 to Cobb nawet jest za wiele imho.
Dla mnie Versa jest programme godnym polecenia i jak na razie sposrod wszystkich jestem z niego najbardziej zadowolony.

10 Gru 2014, 22:31
Awatar użytkownika

Auto: quattro
Liczyłem na merytoryczną dyskusję, ale po poziomie Twojej wypowiedzi widzę, że jednak nic z tego. Także przyznam Ci rację i odpuszczam temat, wkońcu nie znam tych super tunerów z USA (Ty pewnie znasz), nie jeździłem też na dwóch innych mapach przed COBBem i nie mam zielonego pojęcia jak Ty to robisz, że nie musisz wozić tego laptopa ze sobą...

11 Gru 2014, 00:02

Auto: 6 MPS
Pavko napisał(a):
Tak przed Versa jezdzilem na dwoch innych programachi i co to ma do tego ? <lol>
Program jak program jak sobie wystroisz tak bedziesz mial. Na zwykle mody byle program da rade. Nie powiem ze Cobb byl zly wczseniej ale nie nadaza za Versa juz niestety i przez to traci klientow. A tu wlasnie chodzi o te wszystke nowe opcje co daje Versa a Cobb ich nie ma i nie bedzie miec. Oficjalnie widzialem kopie emaila od Cobba i potwierdzili ze tego nie ogarna, wygladaja na zagubionych. Poczekaj jeszcze chwile i sie przekonasz. Plusem Cobba jest to ze zrobili urzadzenie ktore loguje i mozna urzywac jako monitora podczas jazdy. Co z tego jak i tak go musisz podpiac do kompa zeby cokolwiek zrobic w mapie. Jak masz dobrze auto wystrojone to nie musisz go monitorowac kolego. Wiesz w ogole jakie masz opcje w Versa vs Cobb teraz ? Zagladnij na forum Versy i zobacz. Zaloze sie ze nie bo zostales z Cobbem i myslisz ze nie ma nic lepszego juz. Czy Cobb tak dba o swych klientow ze im odpowie na email w ciagu godz a nawet. Wszystko sie zbiera i Cobb musi podarzac za innymi albo zginie na rynku. Taki jest rynek dzisiaj. Jesli Tobie nie sa potrzebne dodatkowe opcje ktore Versa oferuje to masz problem z glowy. Mnie akurat one sie przydaja i super ze cos takiego zrobili. Ja juz dzisiaj nie musze laptowa wozic zeby logowac przez Verse. Zapewne tez nie wiesz jak. <zeby> Najpierw proponuje dobra edukacje a pozniej porownamy Versa vs Cobb <diabełek> . Nie wmawiaj mi ze Cobb jest best na rynku bo jego czasy minely. Jak mowilem na podstawowe mody byle co bedzie dobre ale jak sie chce nowszych opcji i wieksze turbo niz k04 to Versa ma w tej chwili wieksza przewage nad Cobbem. Steve i Ugnius dbaja o swoich klientow i nie gadaj ze w USA sie Versa nie przyjela. Wejdz sobie na Mazdaspeed forum i zobacz sam. Do tego masz super tunerow w usa p(pewnie ich nie znasz nawet) i zobacz czy nie mapuja na Versie.
Wykresy gowno Ci tu dadza bo jak wezmiesz Cobba, Verse, Mazdaedit czy Ecuteka i przy tych samych samych modach osiagniesz to samo, zalezy od tunera oczywiscie. Chodzi o to jakie dodatki Ci dany program oferuje i jakie mody planujesz.
Jak planujesz podstawowe opcje i k04 to Cobb nawet jest za wiele imho.
Dla mnie Versa jest programme godnym polecenia i jak na razie sposrod wszystkich jestem z niego najbardziej zadowolony.

Dajesz co Versa robi takiego fajnego ? Punkt po punkcie lub wyjdziesz na idiotę.

11 Gru 2014, 00:40
Profil Wyślij prywatną wiadomość

Celowo to zrobilem zeby uslyszec jak to Cobb bije Verse. Widze ze jednak tez sie nie dowiem niczego <co?> . Jakos nikogo nie nazwalem idiota przez to. Ja znam Mazdaedit, Ecutek, Cobb, Verse i dlatego chcialem od innych uslyszec ich znajomosc w tym temacie. Wyszlo na to ze ktos zabiera glos a nie wie za wiele. Jak Cie dany program interesuje to na ich stronce jest wszystko na ten temat.
http://www.versatune.net/forum/
Edukcja jest najwazniejsza. Nie ma co ukrywac ze nasze forum nie jest az tak rozwiniete i nikt tu nie ma takiego doswiadczenia z tymi autami jak w Usa.
Polecam to forum na poczatek:
http://www.mazdaspeedforums.org/
Czytac, czytac i jeszcze raz czytac :)

11 Gru 2014, 10:42
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość