Obecny czas: 19 Paź 2018, 21:43

Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Dywagacje odnośnie e-tuningu 
Autor Wiadomość

Auto: Evo IX
Feat napisał(a):
Cały proces tuningu bazuje na robieniu logów i pracy nad mapą na zasadzie iteracji. Logi możesz sobie robić sam, następnie wysyłać je np. za ocean i otrzymywać gotowe mapy do testów. Podobnie ze sprawdzeniem serii, wysyłasz logi i dostajesz feedback jeżeli coś wygląda nie tak. Nie widzę tutaj żadnego problemu?

Natomiast co do map, to gotowce masz już gratis a AccessPortem czy VersaTunerem, cała zabawa nie polega na wciśnięciu klientowi kolejnego OTSa, który z każdym autem działa inaczej, ale na dostrojeniu mapy pod Twój konkretny setup. W stanach bardzo duża ilość ludzi korzysta z takich usług, bo są tańsze niż wizyta u stacjonarnego tunera i wykonywane przez ludzi, którzy mają o wiele większą wiedzę w temacie.

No nareszcie <spoko> ktos cos wiecej wie tutaj

06 Sty 2015, 22:47
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Tak, mówię o Justinie (djjut). Mega pomocny i bezinteresowny gość. Pavko wrzuć te logi, chętnie rzucę okiem jak Ci to ogarneli. Kto Ci robił mapę?

06 Sty 2015, 22:58
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Auto: 6 MPS
Feat napisał(a):
Cały proces tuningu bazuje na robieniu logów i pracy nad mapą na zasadzie iteracji. Logi możesz sobie robić sam, następnie wysyłać je np. za ocean i otrzymywać gotowe mapy do testów. Podobnie ze sprawdzeniem serii, wysyłasz logi i dostajesz feedback jeżeli coś wygląda nie tak. Nie widzę tutaj żadnego problemu?

Natomiast co do map, to gotowce masz już gratis a AccessPortem czy VersaTunerem, cała zabawa nie polega na wciśnięciu klientowi kolejnego OTSa, który z każdym autem działa inaczej, ale na dostrojeniu mapy pod Twój konkretny setup. W stanach bardzo duża ilość ludzi korzysta z takich usług, bo są tańsze niż wizyta u stacjonarnego tunera i wykonywane przez ludzi, którzy mają o wiele większą wiedzę w temacie.

Wpisałem słowo iteracja, już wiem co znaczy :)

Nie jesteś w stanie ze stanów rozwiązać problemu technicznego z samochodem.

Przy max. doładowaniu może się okazać że dasz loga z nie istniejącego motoru.

Potrafią przepustnice ze stanów zamknąć przed wywaleniem korby ?

06 Sty 2015, 23:07
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Dalej nie widzę problemu :) Tuner jest od strojenia a nie od rozwiązywania problemów technicznych z samochodem. Jeżeli taki problem wystąpi, to się klienta odsyła do mechanika, podając mu możliwe przyczyny usterki, na podstawie informacji zawartych w logach.

PS. Straszny syf robimy w tym temacie, może wydzielimy jakiś osobny topic na te dywagacje odnośnie e-tuningu?

07 Sty 2015, 09:40
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
proszzzzz

07 Sty 2015, 09:55

Dzięki Misiek.

Feat napisał(a):
Dalej nie widzę problemu :) Tuner jest od strojenia a nie od rozwiązywania problemów technicznych z samochodem. Jeżeli taki problem wystąpi, to się klienta odsyła do mechanika, podając mu możliwe przyczyny usterki, na podstawie informacji zawartych w logach.

PS. Straszny syf robimy w tym temacie, może wydzielimy jakiś osobny topic na te dywagacje odnośnie e-tuningu?

Żaden mechanik nie poradzi sobie bez sprzętu. Naprowadzisz go na wymianę wtryskiwacza, sondy, przepływki.....

Tak jak Michał pisał, mazdaedit jest programem niedopracowanym, w naszych logach spalania stukowego nie zobaczysz gdy wali po korbach....

A teraz sobie wyobraź, przyjeżdza do mnie klient na strojenie 300km i odsyłam go z kwitkiem do domu ?

08 Sty 2015, 20:40

Feet co robisz na co dzień ?

09 Sty 2015, 00:02
Awatar użytkownika

Nie wiem czemu tak bardzo trzymasz się podejścia, że tuner musi być też mechanikiem. W większości przypadków tak nie jest i sytuacja w której klient jest odsyłany z kwitkiem, gdy przyjeżdża na tuning niesprawnym autem jest powszechna i zupełnie normalna. Natomiast nie wiem co ma do tego kwestia mazdaedit? Mówimy tutaj o e-tuningu, z tego co wiem nikt nie używa do takich celów mazdaedit z wiadomych przyczyn.

mirek_krk napisał(a):
Feet co robisz na co dzień ?

IT. Nie wiem co to ma do rzeczy?

09 Sty 2015, 13:19
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Feat napisał(a):
Nie wiem czemu tak bardzo trzymasz się podejścia, że tuner musi być też mechanikiem. W większości przypadków tak nie jest i sytuacja w której klient jest odsyłany z kwitkiem, gdy przyjeżdża na tuning niesprawnym autem jest powszechna i zupełnie normalna. Natomiast nie wiem co ma do tego kwestia mazdaedit? Mówimy tutaj o e-tuningu, z tego co wiem nikt nie używa do takich celów mazdaedit z wiadomych przyczyn.

z tym nikt to przesada, ale fakt, nie jest to popularne rozwiazanie

09 Sty 2015, 20:26

Ma ponieważ w inny sposób rozmawia się z doktorem a w inny z informatykiem. "feat" idziesz do lekarza bo coś Ci jest, lubisz być przewalany ?

10 Sty 2015, 12:31
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość