Obecny czas: 18 Lut 2018, 08:09

Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Uszkodzony silnik. Naprawa, wymiana czy sprzedaż auta? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 6 MPS
torek napisał(a):
Panie... Ciesz się że korba bokiem nie wyszła.. przy 95 i stokowej mapie to tak tak musiało stukowe napi*****ać, że że hoho. Na 99% masz zgiętą korbę, i pewnie tuleje cylindra załatwiona.
Zakuć silnik, wymienić tuleje cylindrów na grubsze i heja. Problem załatwiony. 14-16k zł (albo u Mirka w KrK, albo w wawie w Jaksie) i będzie jezdzic.
I zmienić olej najlepiej na Valvoline lub eneosa. I paliwo albo 98 albo 100+ z Shella.
KuroSamuri, trochę już było takich przypadków na forum, to ludzie w dużej mierze wiedzą jak nie traktować tego auta, oraz co pewne rzeczy powoduje, oraz jak sobie z nimi poradzić. Czasami też lepiej poczytać forum niż słuchać byle jakiego mechanika ;)

Sam mam 2 sztuki MPS "6" i obie kupiłem z dziurami w bloku, trochę tematu przegryzłem zanim zacząłem czytać forum - co racja to racja, na szczęście jedna już zakuta + tuleje, a druga w serii idzie na sprzedaż ;)

04 Sty 2018, 10:49
Profil Wyślij prywatną wiadomość

Auto: Mazda 3 MPS 2008
Witam, troche to trwalo, ale dla zainteresowanych losem MPSa moge w koncu napisac co sie stalo. Usterka znana zapewne wszystkim uzytkownikom, czyli przekrecona panewka na 4-tym cylindrze, a raczej rozleciala sie poprostu. Panewka ta za bardzo porysowala wal korbowy, ktory nadaje sie jedynie do wymiany. Poza tym poszla tez jedna korba oraz peknieta tuleja. Caly silnik do szlifu. Po namysle zdecydowalem sie za ratowanie tego auta i zrobienie to co jest do zrobienia ok 15,5tys zl. Uzywany silnik to koszt 10-12tys zl wiec lepiej miec pewnosc oraz gwarancje tego co tam jest w srodku niz po jakims czasie znowu spotkac sie z podobnym przypadkiem. Sprzedaz uszkodzonego auto to max 12tys jezeli ktos wogole chce kupic takowe auto. Licze, ze nie powtorzy sie ten przypadek bo w przeciwnym razie MPS bedzie pelnil role grilla z ogrodku. Pozdro

12 Lut 2018, 16:28
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
adi23269 napisał(a):
Licze, ze nie powtorzy sie ten przypadek bo w przeciwnym razie MPS bedzie pelnil role grilla z ogrodku. Pozdro

<rotfl>

A to co napisałeś wyżej jest zdecydowanie mniej śmieszne... :|

12 Lut 2018, 17:55
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości