Obecny czas: 22 Paź 2018, 22:13

Odpowiedz  [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 130  Następna
 Chcę kupić MPS'a, zna ktoś to auto? - opinie o autach z ogłoszeń 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
trzymaj się z daleka od testówek <nie>

Jeździłeś takimi Civicem? Jak nie to koniecznie to zrób. Z wymienionych celowałbym w G VI GTI.

05 Lip 2011, 23:05
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Miejscowość: Bielsko-Biała
jezdzilem na miejscu pasazera, zbiera sie calkiem fajnie, minus to oczywiscie belka, wiec myszkowanie przy wyzszych predkosciach. Jest jeszcze lancer ralliart ale rozne opinie slyszalem... Co do testowek wlasnie, to slyszlem ze w ktorejs w centrali mazdy bardzo szybko wymieniali turbine.
Z tej polki jest jeszcze meganka ale nie chce francuza, a leon mi sie nie podoba. Generalnie warunki takie: >2008/9, <100tys.zl, >200KM, 4 funkcjonalne pelnowartosciowe miejsca, klasa compact

06 Lip 2011, 00:37
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
siwy_dymek napisał(a):
jezdzilem na miejscu pasazera,

To chyba jeździliście po równej jak stół drodze skoro nie zwróciłeś uwagi jak ekstremalnie twarde jest tam zawieszenie <oczy>
Jeździłem kiedyś na czymś porównywalnie twardym, w Felicji miałem czeski gwint treningowy rajdowy, ale tam zrobiłem to sobie na własne życzenie i miałem ponad 10 lat mniej. Teraz dla mnie Civic FN-2 jest nieakceptowalnie twardy, chociaż lubię twarde zawieszenia i mojego MPSa uważam za komfortowego na co większość ludzi puka się w głowę <zlosnik>

siwy_dymek napisał(a):
zbiera sie calkiem fajnie

Upaliliśmy kiedyś z kumplem ponad godzinę MPSa i takiego FN-2 w tej wersji ze szperą. Jak tragicznie bym nie wystartował wyprzedzałem go najpóźniej przy 80km/h i odjeżdżałem straszliwie <faja> Jak wystartowałem dobrze w ogóle nie było o czym rozmawiać. Type-R ma tą zaletę że nim jest o niebo łatwiej wystartować.

siwy_dymek napisał(a):
minus to oczywiscie belka, wiec myszkowanie przy wyzszych predkosciach.

i ogólnie gorsze prowadzenie, co próbowali wyrównać właśnie twardością zawieszenia, według tych co się znają nie wyszło im <zlosnik>

siwy_dymek napisał(a):
Jest jeszcze lancer ralliart ale rozne opinie slyszalem...

podobno skrzynia psuje całą zabawę tym autem, tak twierdził kumpel pracujący w salonie Mitsu i mający porównanie do Evo.

siwy_dymek napisał(a):
Co do testowek wlasnie, to slyszlem ze w ktorejs w centrali mazdy bardzo szybko wymieniali turbine.

po jeździe testowej Focusem ST, pan z salonu się przesiadł żeby zrobić przegazówkę (chcieliśmy posłuchac wydechu), pokopał w gaz a na koniec przytrzymał na odcince i ... wyłączył... a wcześniej też nie jechaliśmy spokojnie <oczy> Co wyprawiają klienci to w ogóle strach myśleć, podobnie dziennikarze.

siwy_dymek napisał(a):
Z tej polki jest jeszcze meganka ale nie chce francuza, a leon mi sie nie podoba. Generalnie warunki takie: >2008/9, <100tys.zl, >200KM, 4 funkcjonalne pelnowartosciowe miejsca, klasa compact

Nad Meganą poważnie bym się zastanowił, zapierdala <peace> ale z tych samych powodów co Ty ja nie brałem jej pod uwagę

06 Lip 2011, 07:37

hmmm...no to musze zrewidowac jeszcze raz moje zamiary, jutro sprobuje wbic sie na jazde testowa gti, w przyszlym tygodniu urlop i jade we wtorek do warszawy obejrzec rozne w/w opcje. misiekwaw mozesz cos polecic (komis/salon), narazie na celowniku hondaplaza, jakis tam salon uzywanych na okeciu i komisy na modlinskiej, bez konkretow. Bo patrzac na alledrogo to w warszawie jest najwieksze skupisko interesujacych mnie hot-hatchow. Po drodze w poniedzialek moze cos wygmeram w katowicach/czestochowie.
Jednak nie zmienia nic faktu, ze najchetniej widzialbym sie w mpsie I/II generacji, ale na rynku wtornym...ICH POPROSTU NIE MA

06 Lip 2011, 07:56
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
Moze w CZ? Jakbys probowal, moge cos pomoc z jezykiem. Najwieksza baza jest na http://www.cars.cz

zerknij tutaj - nowa bl za 600 tys kc
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 15475.html

wychodzi 95000 pln

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

06 Lip 2011, 10:16

a akcyza 23%? wtedy wychodzi ~117tys zl. Co prawda sa myki z rejestrowaniem jako ciezarowka i wtedy sprowadzac itp...ale ja chce wziac w leasing i nie wiem czy to nie skompilikuje/uniemozliwi sprawy

06 Lip 2011, 11:03
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL
Moj watek o BLu, a tu jakies rekomendacje na VW? Ble... :-)

Ogolnie widzialem jak te testowki jezdza, pelen ogien, z torem wlacznie. Ten konkretny egzemplarz sam podkręcałem na jeździe próbnej. Jak chcesz ja kupic to lepiej rozdaj nam kase od razu, bedziesz mial mniej nerwow, a nam sie przyda :D

Co do samego BLa to ze wszystkich wymienionych jest chyba najbardziej ugrzeczniony, nawet względem BK. Natomiast świetnie się prowadzi (mimo zachowanego względnego komfortu) i całkiem dobrze zbiera od trzeciego biegu. Wczesniej potrafi dostac baty od innych HotHatchy. Tylko jest zbyt świeży, żęby znaleźć dobrą używkę. Ja bym dorzucił i brał nowego. Kupiłem rok temu i do dziś mi się gęba cieszy za każdym razem jak do niego wsiadam.

06 Lip 2011, 13:02
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL
Burdoror napisał(a):
Moze w CZ? Jakbys probowal, moge cos pomoc z jezykiem. Najwieksza baza jest na http://www.cars.cz

zerknij tutaj - nowa bl za 600 tys kc
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 15475.html

wychodzi 95000 pln

Jakaś lepsza sztuka. W Polsce NAVI niedostępne.

06 Lip 2011, 13:04

rozwazam testowke z rzeszowa, w sumie swieza, jak sie pojawila to przebieg 700km, teraz pewnie wiecej, cena 108 tys, poczatkowo wystawili za 105tys. no ale...to jest kolejne 20tys w stosunku do rocznego type r, czyli na racie leasingowej jakies 300zl wiecej miesiecznie + spalanie tez jakis 1 bak wiecej miesiecznie od type r no i juz mamy 6 stow... co prawda wbije w koszty, ale mam jeszcze inne grube wydatki miesiecznie...same rachunki, ale dalej kusi ;)

06 Lip 2011, 15:15
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Type-r to wolnossak, więc jak po paru miesiącach przyzwyczaisz się do osiągów, to mocy juz za wiele z niego nie wycisniesz bez wiekszych modyfikacji, natomiast w aucie uturbionym zawsze mozna pare koni wystrugac (w MPS'ie przykladowo sam dolot potrafi dodać 20-30 koni i 30-50 Nm). Ten MPS o ktorym mowisz wydaje sie warty uwagi, mysle ze przez 700 km nikt go raczej nie zdazyl zajechac, lepszego BLa raczej nie dostaniesz (za nowy), natomiast o dobry egzemplarz BK jest w polsce bardzo ciezko, wiem cos o tym, swojego auta szukalem prawie rok (nie spieszylo mi sie). GTI jest rowniez dobra alternatywa, aczkolwiek jezdzi tych VAGow cala masa, chociaz dla jednych do minus, a dla innych wrecz przeciwnie - zaleta. Dobra opcja jest tez sprowadzenie zadbanego BK z ostatniego wypustu z niemiec, zawsze wtedy idzie cos przykombinowac z akcyza, niestety nie wiem jak sie to ma do leasingu, ale mysle ze jest to do zalatwienia, wkoncu jestesmy w UE.

06 Lip 2011, 15:28
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 130  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości