Obecny czas: 21 Lip 2018, 10:59

Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
 Ubezpieczenie MPS 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: Mazda 3 MPS BL
Kończy mi się ubezpieczenie niedlugo więc robię teraz doktorat na tej specjalizacji... Zachęcam do dzielenia się uwagami nt ubezpieczenia MPSa. Nie trzeba od razu zwracać wynegocjowanych rabatów, ale wszelkie uwagi mogą być przydatne.

Moje obserwacje.

1) Całe życie w Allianz, nowy MPS -> pakiet Allianz w cenie = super. W zeszłym roku nie przedłużyłem bo ponad 60% dorższy od najdroższych przy porównywalnych warunkach. Interesowało mnie tylko ubezpieczenie OC+AC, brak udziału własnego, naprawa na nowych cześciach oryginalnych, krótka/rozsądna lista wyłączeń, brak amortyzacji zużycia części, brak doubezpieczenia po szkodzie i jeżeli z rozsądną dopłatą to gwarantowana suma ubezpieczenia przez cały rok.

2) Zdecydowałem się na Aviva. W sumie cena bardzo dobra. Warunki ok. Ale jak coś później chciałem od nich to kontakt średni, czas reakcji beznadziejny. W tym roku nie powtórzę.

3) To znów do Allianz. Znów +60% od pozostałych. Trochę pociągnąłem gościa za język:
- zimna kalkulacja, mało samochodów Mazda generalnie, kilka wysokich szkód i matematyka im wyliczyła, że to grupa wysokiego ryzyka razem z Porsche, Jaguar itp.... niezłe fury mamy, co?
- zniżka maksymalna to 50% podczas gdy inni 60%, albo nawet 70% obecnie
- i najlepsze.... mają podział składek względem pojemności - prawie jak wszyscy, ale tak jak wszędzie jest do 1.4, do 1.6, do 2.0, do 2.5 do 3.0, powyżej 3.0 itp. Tak to sobie wyobrażam to Allianz dla Mazdy ma dodatkowy przedział 2.2-2.3. Ciekawe czemu :-) No i oczywiście stawka znów wyższa. Gość przyznał, że nie rozumie czemu jest wyższa niż np za do 2.5 ccm :-)

4) Kolega forumowy polecił Compensa, bez nazwisk, chyba że się sam ujawni. Cena najwyższa (pomijając Allianz), mają wszystko co trzeba, ale dostałem OWU i lista wyłączeń nie jest taka różowa jak kolega namalował. Może się coś ostatnio zmieniło. Do tego firma nie jest połączona z jakimś tam systemem i trzeba na papierze przynieść historię ubezpieczeń.... trochę średniowiecze i kupa czasu, żeby to zgromadzić.

5) PZU - odrzucam ideologicznie. Nie wierzę w ich reklamy, choć śmieszne....

6) Przede mną jeszcze analiza Axa, Uniqua, HDI, Hestia i Link4. Jakieś doświadczenia???

08 Sie 2012, 08:10
Profil Wyślij prywatną wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Warta ACKomfort

08 Sie 2012, 10:12
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW

Auto: 6MPS
Szukając ubezpieczeń poszukuję dokładnie tego co Ty :D

W zeszłym roku byłem w PTU, dopóki szanowna Małżonka szkody nie zrobiła i na ten rok chcieli podnieść wysokość składki o ponad 50%.

Nie wiem jeszcze jak to było, ale moja agentka załatwiła mi na MPSa ubezpieczeniowy pakiet dealerski (auto do 5 lat, więc i Twoje się łapie). Byłem u innych agentów z PTU i oferta była znacznie wyższa, więc nie u każdego dostaniesz takie samo wyliczenie.

Byłem w miarę zadowolony z realizacji szkody w PTU. Spotkałem się z rzeczoznawcą PTU, wyliczył w ciągu kilku dni szkodę na 2.5k,. potem pojechałem do najlepszego warsztatu we wsi, wyliczyli 6.5k. Z małymi ociąganiami PTU zaakceptowało wyliczenie i wszystko super - oczywiście wszystkie terminy były przeciągane do ostatniego dnia ustawowego i było kilka telefonów ponaglających, ale ogólnie kasę oddali <spoko>

Teraz jestem w Avivie :-)

Odrazam Link4, kolega będąc ich pracownikiem miał problem z odzyskaniem kasy <glupek2>

powodzenia

08 Sie 2012, 14:27
Awatar użytkownika

Miejscowość: wuwua
Auto: MPS 6 --> EVO 6--> CLA 45
misiekwaw napisał(a):
Warta ACKomfort

to jak tak tylko gościnnie wpadając zdecydowanie ODRADZAM Wartę i Generali! Są fajni do czasu szkody i wtedy zaczynają się jaja.
przy okazji przesyłam pozdrowienia dla szanownych kolegów :D

08 Sie 2012, 15:32
Awatar użytkownika

Miejscowość: Działdowo
Auto: Toyota corolla/GSXR1000
Ja mam w liberty direct samo OC. 800zł za cały rok włacznie z NW, oraz w tym assistance na całą europę. Cena Dobra. Jak z wypłacalnośćią dla innych kierowców jak uderzą to nie mam pojęcia. AC warta

08 Sie 2012, 17:50
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
Moze wartop jednak sie PZU zainteresowac. Ja tez mam ubezpieczenie u "starego komucha" - takie czeskie PZU i jestem bardzo zadowolony. A napraw z AC jak wiece mialem nie malo :)

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

08 Sie 2012, 18:11
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Ja miesiac temu zdecydowalem sie zostac na 3 rok w AXA (OC+AC, oczywiscie bez zadnych udzialow wlasnych wszystko maksymalnie rozszerzone). Generalnie w moim przypadku 3 rok z rzedu sa bezkonkurencyjni pod wzgledem cena/jakosc, a niestety troche place za te ubezpieczenie bo nie mam jeszcze ukonczonych 25 lat i dopiero w styczniu tego roku stuknelo mi 5 lat odkad mam prawo jazdy. W tym roku tanszy byl tylko mbank, aczkolwiek po przeczytaniu ich OWU podziekowalem (w poprzednich latach nie mieli wogule MPS'a w ofercie na AC), PZU rowniez przedstawilo ciekawa oferte i w podobnej cenie oferowali dodatkowo ubezpieczenie znizek, aczkolwiek nie przekonalo mnie to do przejscia do nich, tymbadziej ze AXA dolozyla mi dodatkowo 6% znizki kiedy konsultant zorientowal sie ze wogule rozwazam zmiane ubezpieczyciela :) Niestety nie moge nic powiedziec o likwidacji szkod, poniewaz takowych nie mialem, jednakze mysle ze w tej kwestii nie ma sie co ludzic, kazda firma ubezpieczeniowa dziala w taki sam sposow i wykreca sie od wyplaty odszkodowania lub je zaniza kiedy tylko ma taka mozliwosc. Z tego miejsca moge tylko stanowczo odradzic ERGO Hestie, sadze sie z nimi wlasnie o zanizone odszkodowanie z OC sprawcy i z tego co wiem takie zagrania sa u nich na porzadku dziennym.

08 Sie 2012, 18:30
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
A nie dziala to przypadkiem tak, ze jak masz szkode - zglaszasz szkode przez telefon. Jesli masz sprawny samochod - sprawdzasz na stronie ubezpieczyciela, z jakimi warsztatami ASO maja umowe i jedziesz do ASO. Podajesz numer sprawy - oni oceniaja, co jest do zrobienia, robia i wystawiaja fakture ubezpieczalni... Tak to dziala w CZ. W Polsce jest inaczej?

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

08 Sie 2012, 19:03
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: quattro
Jasne, mozna to rowniez zalatwic w ten sposob, aczkolwiek w moim przypadku chodzi o niewielką rysę na czarnym plastiku tylnego zderzaka (3 cm?), ktora powstala w skutek klasycznego wjechania w dupe. Zderzaka nie ma po co wymieniac bo lakier ani tymbardziej sam plastik nie ucierpiał, a rysy prakycznie nie widac, aczkolwiek zgodnie z prawem nalezy mi sie odszkodowanie za wymiane tej czesci. Ergo hestia przedstawila mi kosztorys na 1300 zł w ktorym wg. nich tylni zderzak kosztuje 700 zł, a koszty malowania 60 zł bez materiału :) Wycena z ASO jest praktycznie dwa razy wieksza i o te pieniazki z nimi walcze. Chodzi tutaj glownie o fakt, iz w sposob bezprawny zmuszaja mnie do udokumentowania naprawy poprzez przedstawienie faktury VAT i od tego uzalezniaja decyzje o wyplacie brakujacej kwoty, chociaz zgodnie z prawem nie mam obowiazku naprawy szkody i moge zarzadac wyplaty samej gotowki. Dodatkowo w pismach ktore mialem nieprzyjemnosc z nimi wymieniac, pisza takie bzdury ze az glowa boli, odnoszac sie do ustaw ktore wogule nie dotycza prawa komunikacyjnego, robiac z czlowieka idiote i liczac ze nie pojdzie do sadu obawiajac sie kosztow. Dobrze ze w przypadku ubezpieczen OC wszystko reguluje ustawa i mozna wywalczyc swoje, boje sie jednak myslec co by bylo przy jakiejs wiekszej szkodzie z AC, bedac ubezpieczonym w tym towarzystwie...

08 Sie 2012, 19:31
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Auto: BMW 335i e93
było 2008 Mazdaspeed3
To normalna praktyka firm ubezpieczeniowych. Robią kosztorys z uwzględnieniem spadku wartości ze względu na wiek nazywając to amortyzacją. Był już nawet wyrok, że jest to niezgodne z prawem i poszkodowany ma prawo domagać się naprawy na nowych, oryginalnych częściach, ale dalej to praktykują. A praktykują dlatego, że 95% gawiedzi machnie ręką i weźmie co dają, bo im się nie chce po sądach ciągać, więc im się w pozostałych 5% przypadków opłaca te dodatkowe koszty sądowe ponieść. Ja też tak miałem przy A3-ce, wycenili mi części na 900 zł, roboczogodzinę na 60zł, sprawdziłem ile kosztują części, wyszło koło 2000 zł, napisałem odwołanie i mi dopłacili, o rbg nie walczyłem. Natomiast z GDKiA ubezpieczonym w tej samej firmie (Interrisk) nie wywalczyłem jeszcze odszkodowania, a też takie bzdury piszą, że klękajcie narody. Skrzywiłem felgę w Hajce bo wjechałem w dziurę, wezwałem Policję, zrobili notatkę, a GDKiA twierdzi, że oni w ten dzień jechali i dziury nie było, to napisałem, że jest notatka z policji, że była, to oni na to, że może i była ale nie mieli kiedy naprawić. No brakuje, żeby napisali, że sobie tę dziurę przywiozłem, wjechałem w nią i teraz chcę od nich biednych odszkodowanie.
Co do samego ubezpieczenia to mam w Hestii pakiet OC/AC/NW/Assistance, dają też jakąś zniżkę jak masz np. ubezpieczenie na dom. Miałem u nich szkodę kradzieżową na Audi i wypłacili odszkodowanie, oczywiście wg dolnej stawki i trochę dopłacili po odwołaniu, ale to też normalka.

Zdrówka

Image

09 Sie 2012, 07:16
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość