Obecny czas: 16 Paź 2018, 23:21

Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 AutoJaksa - Warszawa/Bronisze 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Azjatycki brzeg Wisły
Auto: Z1000 + s197 V8
Nie da.

Wysprzęglik chuj strzelił <ściana> zdaje się że tu trzeba pompę w komplecie z wysprzęglikiem wymieniać.

03 Lut 2014, 12:46
Profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Auto: 3 BK MPS
NO tak. A jak sie zarysuje galka zmiany biegow - to cala skrzynie. Nie zartuje - ja tak mialem :(

FMIC Precision, SSG 3" DP, SSG 3" CBE, Autotech HPFP internals, ACT Street , skrzynia z MPS BL, Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, CPE TIP, Bilstein B14, Tylna lapa TRZ Dog Bone, Stabilizator James Barone Racing, Przewody Hamulcowe HEL, Rota G-force, DBA T3, Ferrodo DS2500, Hawk HPS, strojenie DisiTune

03 Lut 2014, 14:27
Profil Wyślij prywatną wiadomość

Miejscowość: Warszawa
Dziś odebrałem padakę z Jaksy. Pozwalam sobie napisać swoją ocenę. 

Do zrobienia był:

Rozrząd

Uszczelnienie dyfra

Uszczelnienie wybieraka skrzyni biegów

Tarcze i klocki tył. 

Postój samochodu przeciagnął się z 3 dni do tygodnia. Przyczyną tego była konieczność regeneracji zacisków hamulcowych i oczekiwanie aż zestawy naprawcze przyjadą z Niderlandów. Za uwagę że coś trzeba zrobić i ogarnięcie zamówienia zestawów naprawczych jestem wdzięczny. 

Dziś rano pojawiłem się,  rozliczyłem i odebrałem.

Pierwsze wrażenie po odpaleniu silnika - coś głośno. Zrzuciłem to na karb jeżdżenia przez tydzień służbową astra. W drodze z Bronisz do pracy zadzwonił do mnie Pan Jarek z enigmatyczną informacją że muszę znaleźć kogoś kto ogarnie mi wydech bo są nieszczelności. Po kolejnej rozmowie telefonicznej ustaliłem że nieszczelność jest w okolicach testpipe.

Po południu pojawiłem się w SSG na ocenę układu wydechowego. Goofy pokazał mi dwa miejsca nieszczelności. Oba miejsca pokrywają się z lokalizacją dyfra. Wygląda na to że część układu wydechowego została rozmontowana aby dostać się do dyfra. Dodatkowo śruby montażowe w tym miejscu są nowe i posmarowane miedzianką.

Nieszczelności nie było gdy oddawałem auto do Jaksy. Teraz mam fajny dźwięk i zapach spalin w kabinie. Aby naprawić układ wydechowy musze sam z siebie wyskoczyć z jakiejś kwoty.

Dodatkowo błednie założyłem że wraz z uszczelniem dyfra zostanie również usunięty stary olej zaschniety na około. Jak wyżej mycie podwozia to moje zadanie.

Reasumując nastepnym razem poważnie zastanowię się nad kolejną wizytą. Jestem w stanie zrozumieć że ja traktuje auto jako hobby a warsztat jako pieniądze.  Tylko że ja te pieniądze tam zostawiłem oczekując w zamian kompleksowej usługi. Boli mnie że o fakcie że coś jest do zrobienia dowiaduję się przez telefon a nie zanim wyjąłem porfel. Gdy w warsztacie pytałem czy wyszło coś jeszcze do zrobienia usłyszałem że wszystko jest dobrze.

Ocenę zostawiam Wam.

18 Kwi 2014, 18:21
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łorsoł
Auto: był Speed3'08
Cenne info.

18 Kwi 2014, 19:15
Awatar użytkownika

Auto: VAZ-2107
Jedź z reklamacją. Mi błędnie zdiagnozowali usterkę, naprawa nie dała oczekiwanych rezultatów i pojechałem z reklamacją - którą uwzględniono bez zastrzeżeń, następnie usterkę usunięto na własny koszt, za wyjątkiem części, których koszt ja pokryłem. Więc jedź tak, rozmawiaj z szefem - moje doświadczenie mówi, że to daje efekty.

18 Kwi 2014, 22:16

Posłuchałem rady dotyczącej reklamacji - dziękuje.

W skrócie - "Jest nam przykro ale to Pana problem"
We własnych oczach jedyna winą jest fakt że mechanik nie przekazał informacji o starych kamieniach w wydechu (które sam własnymi rękoma zamontował i uważa że gra muzyka)
Temat uwalonej podłogi od oleju został skwitowany - "wyczyściliśmy ile mogliśmy"

Reasumując to ja dziękuje za taki serwis. Bronisze będą miały dalej wydźwięk owocowo-warzywny a nie mechaniczny na mojej prywatnej mapie skojarzeń.

25 Kwi 2014, 19:57

Nie chciałbym żeby wyszło że uprawiam jakąś krucjatę antyjaksową lub że się po prostu najzwyczajniej przypierdalam ale.
Dziś natchniony perspektywa grasujących po Ursynowie kun stwierdziłem że popatrzę sobie na silnik.
Po wymianie uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów moja skrzynia wygląda w sposób następujący:

Image
http://zapodaj.net/32a5ebdcab388.jpg.html
Image
http://zapodaj.net/1151ec4bda235.jpg.html
(pewnie się nie wyświetla)

Od razu zaznaczam, że nie nie patrzyłem na komorę silnika przy odbiorze auta. Zachowaniem się jak typowa blondynka co odbiera auto z serwisu.

1 maja będę weryfikował stan faktyczny. Zamierzam wyczyścić całą obudowę skrzyni z oleju po czym trochę pojeździć.
Planowany zabieg pozwoli mi na ocenę wydarzeń.
Czy jest olej bo po uszczelnieniu skrzynia nie została wyczyszczona.
Czy jest olej bo .....

28 Kwi 2014, 19:38
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp.
Auto: Madzia6MPS 07
@up
Cholera współczuję, ale nie wrzucaj sobie, że zachowales się normalnie..no weź przecież nie możemy wszystkiego sprawdzić. Wina leży po stronie wykonującego usługę, chamstwo i brak słów. U mnie przy wymianie oleju z transferu, polalo się na belkę, ale jak podjechalem po dwóch dniach to sam kierownik mnie przepraszał. Przeczyscili wszystko, przyznali się do winy i pasuje. Zawsze sobie cenię gdy ktoś potrafi przyznać się do błędu i nie ucieka od odpowiedzialności..czego niestety nie można powiedzieć o Jaksie ( z tego co Piszesz ).

28 Kwi 2014, 21:51
Awatar użytkownika

Onyx napisał(a):
Nie chciałbym żeby wyszło że uprawiam jakąś krucjatę antyjaksową lub że się po prostu najzwyczajniej przypierdalam ale.
Dziś natchniony perspektywa grasujących po Ursynowie kun stwierdziłem że popatrzę sobie na silnik.
Po wymianie uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów moja skrzynia wygląda w sposób następujący:

Image
http://zapodaj.net/32a5ebdcab388.jpg.html
Image
http://zapodaj.net/1151ec4bda235.jpg.html
(pewnie się nie wyświetla)

Od razu zaznaczam, że nie nie patrzyłem na komorę silnika przy odbiorze auta. Zachowaniem się jak typowa blondynka co odbiera auto z serwisu.

1 maja będę weryfikował stan faktyczny. Zamierzam wyczyścić całą obudowę skrzyni z oleju po czym trochę pojeździć.
Planowany zabieg pozwoli mi na ocenę wydarzeń.
Czy jest olej bo po uszczelnieniu skrzynia nie została wyczyszczona.
Czy jest olej bo .....

rano na spacerze z psem miałem pewne przemyślenia, że nie wiem jak to wyglądało u Ciebie przed naprawą, ale u flo to była wręcz stojąca kałuża więc może to już jest po udanej
naprawie ale niechlujnym wyczyszczeniu, ale po Twoim porannym mailu brak mi słów <wot>

29 Kwi 2014, 07:45
Awatar użytkownika

ciekawe czy wybrną z tego z twarzą <oczy>

Załączniki:
20140429_063612.jpg
20140429_063612.jpg [ 267.51 KiB | Obejrzany 1858 razy ]

29 Kwi 2014, 08:24
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość